Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş'in aktifi 181 milyar TL

İlk çeyrekte net dönem kârı 1 milyar 24 milyon TL'ye ulaşan İşB ankası, aktif büyüklükte 181 milyara ulaştı. Bankanın özkaynakları 23 milyarı, kredileri ise 111 milyarı geçti

Giriş Tarihi: 8.5.2013
İş Bankası ilk çeyrek bilançosunu açıkladı. Bankanın aktifleri 181 milyar TL'ye ulaşırken, özkaynak büyüklüğü de 23 milyar TL'yi aştı. Net dönem kârı ise 1 milyar 24 milyon TL oldu. Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, yaptığı yazılı açıklamada; aktif büyüklük, kredi ve özkaynaklarda Türkiye'nin en büyük bankası olma unvanını koruduklarını söyledi. Bali, "İş Bankası randımanlı ve sürdürülebilir büyüme stratejisi çerçevesinde bu dönemde de başarılı bir performans sergiledi. Bu yılın ilk üç ayında 1 milyar 24 milyon TL net kâr elde ettik" dedi.

KREDİ 111 MİLYAR TL
İş Bankası'nın verdiği toplam krediler yüzde 3.6 artarak 111 milyar TL'ye yükseldi. En çok kredi veren banka olan İş Bankası, bu rakamın 79 milyar TL tutarındaki kısmını nakdi ticari kredi olarak verdi. Mevduat toplamı 106 milyar TL'ye ulaşan İş Bankası, dönem içerisinde tahvil ve bono ihraçlarına devam etti. Bankanın sermaye yeterlilik oranı da ilk üç aylık dönemde yüzde 16.2 olarak gerçekleşti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş'in aktifi 181 milyar TL
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN