Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BAU Obama'ya komşu oluyor

Bahçeşehir Üniversitesi Berlin, Hong Kong, Boston ve Toronto'dan sonra Washington'da kampus açıyor. Eğitim ise haftaya başlıyor

Giriş Tarihi: 9.5.2013
Yurtdışında eğitime odaklanan Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), 15'inci yılında ABD'nin başkenti Washington'a kampus kuruyor. Yaklaşık dokuz yıl önce Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları'nın "Harriet Fullbright College" ismiyle Washington DC'de kurduğu ve açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı dil okulu, bu yatırımla üniversiteye dönüşüyor. 17 Mayıs'ta faaliyete başlayacak olan Bahçeşehir Üniversitesi Washington DC kampusunun açılışını yine Başbakan Erdoğan'ın yapması bekleniyor.

10 milyon $'lık yatırım

ABD'de Türkiye'den bir üniversitenin kampus açmasının gururunu yaşadıklarını belirten Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, "Washington DC çeşitli alanlarda tüm dünyadan öğrenci ve akademisyenlere açık olacak. Sınırlarımızı geniş tuttuk. Berlin, Hong Kong, Boston, Toronto ve Silikon Vadisi'nde açtığımız okullar bunun göstergesi" dedi. Bir tek kampusa bağlı üniversite eğitiminin artık dünya gerçekleriyle bağdaşmadığını söyleyen Yücel şöyle konuştu: "Mimarlık ve tasarım eğitimlerini İtalya, yazılım ve girişimciliği Silikon Vadisi, iletişim ve hukuku Berlin'de öğretiyoruz. 10 milyon dolarlık yatırımla Washington'da aldığımız binada kampüs açacağız. Burada siyaset bilimi konusunda eğitim vereceğiz."

Silikon Vadisi'nde Türk mühendisler
Enver Yücel, 30 - 40 yılda gelinecek noktaya 15 yıllık zamanda ulaştıklarını vurgulayarak, Silikon Vadisi kampusu ile bu gelişimi daha da hızlandırdıklarını ifade etti. Yücel,"Burada gelecek için önemli adımlar atacağız. Bu topraklarda teknoloji yetişiyor. Teknoloji bu büyük şirketlere dönüşüyor. Biz de mühendislik öğrencilerimizi Silikon Vadisi'nde geleceğe hazırlıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BAU Obama'ya komşu oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN