Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ATO ve ASO'da seçim heyecanı

Ankara Ticaret Odası ve Ankara Sanayi Odası'nda başkanlar bir dönem için daha vize aldı.

Giriş Tarihi: 10.5.2013 16:56
Salih Bezci, Ankara Ticaret Odası (ATO) başkanlığına yeniden seçildi.

ATO binasında yapılan seçimlerde Bezci, 187 meclis üyesinin 108'inin oyunu alarak ikinci kez başkan oldu. Bezci'nin rakibi Mustafa Deryal'e ise 73 oy çıktı, 6 oy geçersiz sayıldı.

Seçimlerin ardından ATO'nun yeni yönetim kurulu şöyle oluştu:

"Turhan Yılmaz, Galip Yeşilbaş, Ferhat Ertürk, Recai Kesimal, Hıfzı Kuruşa, İbrahim Uyanık, Ayhan Atalay, Erdoğan Yıldırım, Mehmet Aypek ve Koray Güngör Şanal."

Seçimi kazanmasının ardından kısa bir açıklama yapan Bezci, sonuçların hayırlı olması dileğinde bulundu.

Rakibi ile arasındaki farkın büyük olmadığını belirten Bezci, "Arkadaşlarımız iyi çalışmış, onları da tebrik ediyorum" dedi.

Bundan sonraki döneme ilişkin de konuşan Bezci, yarım kalan projelerin yanı sıra yeni projeleri de hayata geçirerek Ankara için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.


ASO YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA, NURETTİN ÖZDEBİR YENİDEN SEÇİLDİ

Ankara Sanayi Odası (ASO) Yönetim Kurulu Başkanlığına, Nurettin Özdebir yeniden seçildi.

ASO'nun Meclis Başkanı, yardımcıları ve katip üyesi ile Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerinin belirlendiği seçimler yapıldı.

Ankara Sanayi Odası Meclisi, seçim gündemi ile en yaşlı üye Bora Aynagöz başkanlığında toplandı.

Tek listeyle girilen ve 75 kişinin oy kullandığı seçimde ASO Meclis Başkanlığına Şerafettin Ceceli, başkan yardımcılıklarına Bora Aynagöz ve Mehmet Arslan, katip üyeliğe ise Canan Karalar seçildi.

ASO Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir, tek listeyle girilen seçimde 71 oyla yeniden seçildi. Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu:

"Celal Koloğlu, Mehmet Doğanlar, Seyit Ardıç, Yılmaz Kayaaslan, Fahrettin Kürklü, Bülent Bayram, Aytaç Muhittin Dinçer, Seyit Koca, Mevlüt Açıkgöz, Musa Ertunç."

Sonuçların açıklanmasının ardından değerlendirmede bulunan Özdebir, onurlu ve mesuliyeti fazla görevi yerine getirmeye çalışacağını ifade etti.

Özdebir, Türkiye'nin huzur ve barış içerisinde yolunun açıldığını belirterek, "Türkiye'nin istikbalini çok iyi görüyorum. Zaten dünyada yaşanan bu krizle ülkemiz pozitif yönde ayrıştı. Önümüzün parlak, ufkumuzun ve yolumuzun açık olduğuna, ufak tefek taşların da zaman içinde ayıklanarak parlak ufuklara ve geleceğe doğru gideceğimize inanıyorum" diye konuştu.


Disiplin Kurulu üyeleri ile TOBB Genel Kurul delegeleri belli oldu

Ankara Sanayi Odasının (ASO) Disiplin Kurulu üyeleri ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurul delegeleri belli oldu.

ASO'nun Meclis Başkanlığı ile Yönetim Kurulu Başkan ve üyelerinin seçilmesinin ardından, Disiplin Kurulu üyeleri ve TOBB Genel Kurul delegelerinin belirlendiği seçimlere geçildi.

Disiplin Kurulu üyeliklerine Hasan Basri Bozkurt, Önder Bülbüloğlu, Orhan Aydın, Fehmi Sırış, Nuri Tüfekçioğlu ve Mithat Ertuğ seçildi.

TOBB Genel Kurul delegeleri de şu isimlerden oluştu:

"Celal Koloğlu, Ercan Ata, Faik Güngör, Hakkı Yıldırım, Hasan Sezai Erdoğan, Mahmut Nedim Durukan, Mehmet Doğanlar, Sedat Kaymak, Musa Ertunç, Nihat Güçlü, Özcan Ülgener, Ramazan Çelik, Recep Köksal, Seyit Ardıç, Seyit Koca, Süreyya Özden, Şenol Çağlayan, Şerafettin Ceceli, Taner Özdemir, Zeki Özbudak ve Levent Seyit Doğan"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATO ve ASO'da seçim heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN