Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çözümün markası doğdu

Adını Nemrut Dağı'ndaki tanrıçadan alan Argande, Doğu'daki kadınlara umut oldu. Argande, bölgedeki 150'den fazla kadını hem iş hem meslek sahibi yaptı

Giriş Tarihi: 10.5.2013
Çözüm süreciyle Doğu ve Güneydoğu'da başlayan bölgesel kalkınma heyecanını moda markası Argande taçlandırdı. Yıllardır silahların susmadığı bölgede artık Doğulu kadınların tekstil markası konuşuluyor. GAP Bölge Kalkınma İdaresi ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın (UNDP) desteklediği projenin finansmanını İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SIDA) sağladı. "Güneydoğu Anadolu'da Kadının Güçlendirilmesinde Yenilikler" projesi kapsamında hayata geçirilen hazır giyim markası Argande ile 150'den fazla kadın para kazanmaya başladı.

50-200 TL ARASINDA

Nemrut Dağı'ndaki kadın tanrıçadan ismini alan Argande, halen Mudo ve Markafoni'de satılıyor. Proje Koordinatörü Gönül Sulargil, Mehtap Elaidi, Deniz Yeğin, Gamze Saraçoğlu, Simay Bülbül, Alex Akimoğlu, Günseli Türkay, Rojin Aslı Polat ve Hakan Yıldırım gibi Türkiye'nin önde gelen tasarımcılarının projeye destek verdiğini kaydetti. Sulargil, "Tasarımlarını yüksek fiyatlara vitrine çıkaran bu isimlerin yaptığı elbiseler, 50 ile 200 lira arasında satılıyor" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çözümün markası doğdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN