Milyon euroluk yatlar görücüye çıktı

Marmaris'te bu yıl 32'ncisi düzenlenen "Marmaris Yacht Charter Show"" fuarında milyon dolarlık lüks yatlar görücüye çıktı.

Giriş Tarihi: 13.5.2013 15:19
Marmaris Uluslararası Yat Kulübü tarafından Marmaris Belediyesi Yat Limanı'nda gerçekleştirilen fuara vatandaşlar ve turistler, büyük ilgi
gösterdi.

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Halit Kesgin, yaptığı açıklamada, Türkiye yat turizminin dünyaya açılan en önemli kapılarından fuarın deniz üzerinde yapılan Türkiye'de tek, dünyada ise sayılı organizasyonlardan olduğunu söyledi.

Fuara 50 yat ile farklı ülkelerden yaklaşık 80 acentenin katıldığını belirten Kesgin, "Yat şova guletler, motor yatlar, bir katamaran ve bir de yelkenli yat katılıyor. Profesyonel fuarın amacı acenteler ile yat sahiplerini buluşturmak. Acenteler yatları ziyaret ederek iş bağlantıları yapıyor" dedi.

Etkinliğe belli bir kategorinin üzerindeki yatların katılabildiğinine işaret eden Kesgin, benzer yat şov organizasyonlarının dünyada sadece 4 yerde yapıldığını anlattı. Kesgin, fuarın yerli charter yatlar, yerel acenteler ve Türk kıyılarının dünya pazarlarında tanıtım olanağı sağladığını bildirdi.


HAFTALIK KİRALARI 200 BİN DOLAR

Fuara katılan bazı üst sınıf motor yatların boylarına ve barındırdıkları lükse göre fiyatları 500 bin ile 9 milyon avro arasında değişiyor. Jakuzi, bar, su sporları ile uydu ve internet bağlantısı gibi hizmetler sunulan lüks yatların kalitesine göre haftalık kiralama fiyatı ise 200 bin doları buluyor.
Dünyanın birçok yerinden gelen ziyaretçilerin yeni tekneleri ve hizmet standartlarındaki gelişmeleri izledikleri ve yatları gezdikleri "Marmaris Yacht Charter Show", 16 Mayıs'ta sona erecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milyon euroluk yatlar görücüye çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN