Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Intesa şube ile Türkiye'de

İtalyan devi Intesa, Türkiye hayaline kavuştu. 2001'den bu yana pazara girmek isteyen bankaya BDDK'dan vize çıktı. Intesa şube onayı aldı

Giriş Tarihi: 15.5.2013
İtalya'nın bankacılık devi Intesa'ya Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) vizesi çıktı. Şube açma onayı alan Intesa,Türkiye'de UniCredit'in ardından ikinci İtalyan bankası olacak. The Wall Street Journal Türkiye'ye konuşan BDDK Başkanı Mukim Öztekin, Intesa'ya verilen şube açma izninin tüm bankacılık faaliyetlerini kapsayacağını söyledi.

ÜÇÜNCÜ LİSANS INTESA'YA
Şube açma izniyle BDDK, 10 yıl aranın ardından üçüncü bankacılık lisansını İntesa'ya vermiş oldu. Daha önce Odeabank ve Bank of Tokyo-Mitsubishi bankacılık lisansı almıştı. Bankanın İtalya'da 5 bin 302, dünya genelinde ise toplam bin 539 şubesi bulunuyor. Intesa'nın uzun süredir Türkiye bankacılık sektörüne girmek istediği biliniyor. Bankanın, Türkiye pazarına girmek için girişimleri 2001 yılına kadar uzanıyor. Bu tarihte Intesa'nın Garanti Bankası ile ilgilendiği ve yüzde 35'e varan hisse devri için görüşmeler yaptığı basında yer almıştı. Intesa'nın Garanti Bankası'na ilgisi, İspanyol BBVA'nın Garanti'ye ortak olmasına kadar sürmüştü.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Intesa şube ile Türkiye'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN