Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teknik Yapı 3 günde 200 konut sattı

Avrupa yakasına Metropark projesiyle hızlı bir giriş yapan Teknik Yapı, üç günde 200 daire sattı. Bin 272 rezidansın bulunduğu projede stüdyo daireler ise iki saatte tükendi

Giriş Tarihi: 16.5.2013
Teknik Yapı'nın Avrupa seferi Halkalı'da satışa çıkan Metropark projesiyle hızlı başladı. Avrupa yakasında gerçekleştirilecek projeler serisinin ilki olan Metropark'ta cazip fiyatlar, dairelerin yüzde 15'inin üç günde satılmasını sağladı. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım ilk üç günde 200 daire satıldığını açıkladı. "Hafta sonunda bu oranın yüzde 30'a kadar çıkmasını bekliyoruz" diyen Durbakayım, projede fiyatların bölgeye kıyasla yüzde 15 düşük olduğunu belirtti.

Yatırım için aldılar

Satış ofislerine gelen alıcıların büyük bölümünün Teknik Yapı'yı tanıyan müşteriler olduğunu ifade eden Durbakayım, "Daha önce bizden daire alan ve Teknik Yapı dostu olarak tanımladığımız müşterilerin yüzde 90'ı Anadolu yakasında yaşıyor. İlk satılan 100 dairenin sahipleri yatırım amaçlı olduklarını söyledi" diye konuştu. Müşterileri arasında Avrupa yakasında çalışıp yoğun günlerde köprü trafiğini çekmek istemeyenlerin de bulunduğunu aktaran Durbakayım, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeşilköy havalimanında görev yapan pilotlar da daire alanlar arasında. Bölgede şirketi olan sanayiciler de alıcı kitlemizin önemli bir kısmını oluşturdu."

Rekabet için geldik

Teknik Yapı'nın yakaladığı başarının ardında uyguladığı satış stratejisinin bulunduğu belirtiliyor. Fiyat rekabetini konut finansman oranı, peşinat ve vadeye de yansıtan şirket yüzde 5 peşinat ve sıfır konut finansmanı avantajıyla gayrimenkul yatırımcılarının ilgisini çekti. Metropark'ın konut, rezidans, homeofis ve ticari ünitelerden oluşan karma bir proje olacağını belirten Umut Durbakayım, "Bugüne kadar proje yaptığımız her bölgede ilk marka biz olduk. Şimdi ise kentsel dönüşümün yoğun olduğu bir bölgeye geldik. Burada da yatırım amaçlı daire almak isteyen müşterilerimizin prim beklentilerini karşılayan rekabetçi fiyatlarla satışa çıktık. Halkalı'ya rekabet etmek için geldik" açıklamasında bulundu.

Fiyatlar 137 bin 500'den başlıyor
Teknik Yapı Metropark projesindeki 95 bin liralık daireler iki saat içinde satıldı. Dairelerin yarısını oluşturan 1+1 tipi daireler in fiyatları 137 bin 500 liradan başlarken, 2+1 dairelerin başlangıç fiyatı ise 227 bin lira olarak açıklandı. Geniş daire tipi tercih edenlere yönelik satışa çıkan 3+1 daireler ise 318 bin 100, 4+1 tipi daireler de 466 bin 800 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Halkalı bölgesi dönüşüm ve ulaşımla değerleniyor
Geçmiş dönemde sanayi bölgesi olarak bilinen Halkalı'nın dönüşüm evresi içinde bulunduğuna dikkat çeken Umut Durbakayım, bölgenin kaderinin değiştiğini vurguladı. Durbakayım, "Ssanayi kuruluşları bölgeden teker teker ayrıldı. Yerlerini ise büyük çaplı projeler ald" dedi. Durbakayım, bu dönüşüm sonucunda Ataşehir ve Kartal'da olduğu gibi Halkalı'da da konut projelerinde değer artışı yaşandığını ifade etti. Teknik Yapı'nın ürettiği konutlarla tanındığını hatırlatan Durbakayım, "Halkalı bölgesinin tipik sıkışık yapılaşmasını gördükten sonra, Metropark'ta avlu konseptini uyguladık. Böylece burada yaşayanların hem dairesinde hem de sitenin genelinde daha rahat nefes alabilmesini amaçladık" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teknik Yapı 3 günde 200 konut sattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN