'İnanılmaz zor bölgede harika işler çıkardınız'

ABD Başkan Yardımcısı Biden, Başbakan Erdoğan'a, ABD ziyaretinde övgü yağdırdı. Biden, "Başbakan Erdoğan inanılmaz derecede zor bir bölgede harikulade bir iş çıkardı" dedi

Giriş Tarihi: 18.5.2013
ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Türkiye'nin aldığı tarihi kredi not artışının yerinde bir karar olduğunu teyid etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı ABD Ticaret Odası yuvarlak masa toplantısında Türkiye'ye övgüler yağdıran Biden, bölgede yapılan başarılı atılımlara dikkat çekti. Biden, "Başbakan Erdoğan, inanılmaz derecede zor bir bölgede harikulade bir iş çıkardı. Kendisini uzun süredir tanıyor, hayranlık duyuyorum" dedi.

'2023 HEDEFİNE İNANIYORUZ'
Joe Biden, Türkiye'nin 2002'de dünyanın 26'ıncı, bugün ise 17'inci büyük ekonomisi olduğunu belirterek, bu süreçte ekonominin üçe katlandığına dikkati çekti. Biden, "Ancak Başbakan Erdoğan ve hükümeti hakkında beni en fazla etkileyen şey, daha da ileri gitmeye kararlı oluşları" diye konuştu. Erdoğan'ın 2023'te Türkiye'yi dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına koyma hedefiyle hareket ettiğini hatırlatan Biden şöyle konuştu: "O hedefe ulaşacağınıza inanıyoruz. Bu süreçte Türkiye ile ABD arasındaki ortaklık daha da güçlenecek. 2023'te ilk 10 ekonomiden biri olacağınıza hiç şüphem yok."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İnanılmaz zor bölgede harika işler çıkardınız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN