Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Disney'in büyücüsü: Ölü atlarınızdan kurtulun

Walt Disney'i iflasın eşiğinden döndüren eski CEO Eisner, Türk liderlere başarının sırrını anlattı. Eisner, yöneticilere, "Ölü atlarınızdan kurtulun" dedi

Giriş Tarihi: 19.5.2013
Dünyaca ünlü Walt Disney'i Temapark fikriyle batmaktan kurtaran efsanevi CEO Michael Eisner, "Turkcell Liderler Konferansı"nda Türk liderlere deneyimlerini anlattı. Türkiye'nin yükselen ekonomisi ve Doğu-Batı arasındaki köprü konumuyla parlak bir geleceğe sahip olduğunu söyleyen Eisner, "Teknoloji ve altyapı konusunda geldiğiniz nokta etkileyici. Muhteşem bir insan gücüne sahipsiniz. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki şirketlerin yatırım için hazırladığı listelerin en üst sıralarında yer alıyorsunuz" dedi.

TEKNOLOJİYİ İŞE KATIN

Deneyimlerinden yola çıkarak başarıya giden yolu özetleyen Eisner, şöyle konuştu: "Başarısız bir şirketi aynı metod ve teknolojilerle zirveye ulaştırmaya çalışmak ölü bir atın sırtında ilerlemeye çalışmak gibidir. Pek çok yönetici benzer hataya düşüyor. Önce ölü atlarınızdan kurtulun. Teknolojiyi işinize katın. Ben hep yaratıcı taraftım. Neyse ki etrafımda Turkcell gibi şirketler vardı."

'Paris'teki Disneyland yüzünden yumurta attılar'
Konferansa gelen Türk yöneticilere, "İçgüdülerinizi dinleyin ve aksilikler de olsa inandığınız yolda devam edin" diyen Michael Eisner, kendisinin de 1989'da Fransa'da Disneyland'i kurarken yumurtalarla protesto edildiğini anlattı. Eisner, "Bugün Paris'teki Disneyland Avrupa'nın en çok ziyaret edilen noktası. Çünkü yolumdan dönmedim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Disney'in büyücüsü: Ölü atlarınızdan kurtulun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN