Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Japon ev kadını Moody's ile Türkiye yolcusu

Akbank Genel Müdür Yardımcısı Hülya Kefeli, not artışı sonrası sadece fonların değil Japon ev kadınlarının da geleceğini söyledi

Giriş Tarihi: 20.5.2013
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in artışıyla Türkiye iki adet "yatırım yapılabilir" nota sahip ülke konumuna geldi. Moody's'in kararı özellikle büyük devlet ve emeklilik fonlarının Türkiye'ye yatırım yapmasının önünü açacak. Akbank Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Hülya Kefeli de Mooyd's'in not artışıyla birlikte özellikle 16 trilyon dolar büyüklüğünde fona sahip olan Asya ülkelerinin Türkiye'ye daha fazla yöneleceği görüşünde. Türkiye'de yatırımlarını artıracaklar arasında sadece büyük fonlar yok, Japon ev kadınları da var. Kefeli, "Japon ev kadınları yatırımları şimdiye kadar Avrupalı bankalar aracılığıyla yaptı. Çünkü bu bankaların çıkardıkları TL cinsi tahvillerin kredi notları 'yatırım yapılabilir' seviyedeydi. İkinci yatırım yapılabilir notu almamızın ardından Türk bankaları da çıkaracakları TL cinsi tahvilleri artık Japon ev kadınlarına satabilir hale geldi. Akbank olarak biz de o piyasaya bakıyoruz" dedi.

Borçlanmanın Oscarı Akbank'ın
Akbank, Euroweek'in düzenlediği Borçlanma İşlemleri ödüllerinde üç birincilik aldı.400'den fazla yöneticinin katıldığı ödül galasında Akbank, gelişmekte olan ülkelerdeki devlet hazineleri, banka ve firmaların aday gösterildiği oylamada en çok oyu toplayarak "Tüm Gelişmekte Olan Ülkelerin En Başarılı Borçlanan Kuruluşu" seçildi. Akbank 2008'den beri yapılan değerlendirmede bu kategoride birincilik kazanan ilk özel sektör kuruluşu oldu. Akbank aynı zamanda, gelişmekte olan ülkelerdeki finansal kuruluşlar arasında da en yüksek oyu toplayarak "Tüm Gelişmekte Olan Ülkelerin En Başarılı Borçlanan Finansal Kuruluşu" ödülünü de kazandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Japon ev kadını Moody's ile Türkiye yolcusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN