Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altın yatırım fonu 50 milyona çıktı

ING Bank Altın Fon'un yatırımcı sayısı 2 bin 500 kişiye ulaştı. Tabakoğlu, "B Tipi Altın Yatırım Fonu'nun toplam büyüklüğü de yaklaşık 50 milyon TL seviyesinde" dedi

Giriş Tarihi: 21.5.2013
ING Bank Tasarruf Ürünleri, Ödeme Sistemleri, İş Ortaklıkları ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Cenk Tabakoğlu, yaklaşık 2 yıldır sundukları Altın Fon-ING Bank B Tipi Altın Yatırım Fonu'nun toplam büyüklüğünün yaklaşık 50 milyon TL seviyesine ulaştığını açıkladı. Tabakoğlu, altının cazip bir yatırım olup olmamasının tamamen yatırımcının tercihlerine, risk iştahına bağlı olduğunu belirterek, "Uzun vadeli perspektifte bakıldığında ise altın belli risklere karşı alınan bir sigortadır. Aslında yatırım sepeti içinde tercihlere göre yer verilebilir. Biz öngörülebilir dönemde fiyatlarda bant içinde hareket olasılığını daha güçlü görüyoruz" dedi.

2 BİN 500 YATIRIMCI

Bankanın ürünleriyle ilgili bilgi veren Tabakoğlu, "Altın içerikli yatırım yapmak isteyen müşterilerimize sunduğumuz ING Bank B Tipi Altın Yatırım Fonu, alım-satım kolaylığı, saklama-çalınma derdi olmaması, çok ufak tutarlarla bile işlem yapılabilmesi özellikleri sayesinde müşterilerimizin ilgisini çekmeye devam ediyor" dedi. ING Fon Biriktiren Hesap'ı ise geçen yıl ekim ayı başında müşterilerine sunduklarını açıklayan Tabakoğlu, "Bu yıl vadesiz altın mevduat hesabımız ile müşterilerimizi tanıştıracağız. Halihazırda ING Bank Altın Fon'un yatırımcı sayısı ise 2 bin 500 kişiye ulaştı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın yatırım fonu 50 milyona çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN