Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şekerbank'tan küçük tasarrufa da özel hizmet

Altın bankacılığında farklı hizmet anlayışlarını benimsediklerini söyleyen Şekerbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Özciğer, "Küçük tasarrufa yönelik 0.01 gram altının bile değerlendirildiği bir yapı kurduk" dedi

Giriş Tarihi: 21.5.2013
Geleneksel yatırım aracı olan altın, küçüğünden büyüğüne yatırımcıların gözünde güvenli yatırım aracı olmayı sürdürüyor. Bankaların bu konudaki özel çabaları da altına olan ilgiyi artırıyor. Konuya ilişkin aktif çalışmalar yürüten Şekerbank altın bankacılığınada inovatif projelere imza atıyor. Şekerbank olarak 60 yıldır küçük, büyük birikimleri olan müşterilere hizmet verdiklerini anlatan Şekerbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Özciğer, "Bu kapsamda banka olarak öncelikli hedefimiz, altına yatırım yapan, yatırımlarını yastık altı olarak değerlendiren ve banka müşterisi olmayı tercih etmeyen müşteri/ yatırımcı profiline ulaşmaktır. Bu gruptaki müşterilerin finansal ihtiyaçlarına cevap vererek altın birikimlerini ülkemiz ekonomisine kazandırmak için önemli yatırım fırsatları ve enstrümanları sunuyoruz" dedi. Altına yatırıma teşvik için birçok hizmet sunduklarını belirten Özciğer, "Şekerbank olarak küçük birikimlerini altın olarak tasarrufa dönüştürmek isteyenler için bir kanal açtık. Müşterilerimiz, bankamızın bu uygulaması ile hesaplarındaki TL birikimlerini, her ay düzenli gram altına çevirebiliyor" şeklinde konuştu. Özciğer, bankada altın hesabının, 0.01 gram ve katları şeklinde de işlem gördüğünü kaydederek, "Böylelikle müşterilerimize 5 TL ile bile altın hesabı açılabilme imkânı sunuyoruz" diye konuştu.

FARK YARATAN HİZMETLER VAR
Şekerbank olarak yakın zamanda altın bankacılığına ilişkin yeni bir uygulamaya daha başladıkları bilgisini veren Özciğer çalışmalarıyla rakiplerinden sıyrıldıkları dile getirdi. Özciğer farklı uygulamara lişkin şu bilgileri veriyor: "0.01 gram altının bile değerlendirildiği küçük tasarrufa yönelik 'Tasarrufun Altın Günü' uygulaması kapsamında, hangi ayarda olursa olsun bilezik, yüzük, kolye, çeyrek altın, küpe gibi her türlü ziynet altınını Şekerbank şubelerine getirenler, bu ziynetlerini 24 ayar değerinde altın olarak Vadesiz Altın Hesapları'nda biriktirebiliyor." Özciğer, kısa bir süre sonra Vadeli Altın Hesabı ile birikimlerini vadesiz altın hesaplarında değerlendiren müşterilere hem altın fiyatlarında hem de faiz gelirinden faydalanma imkânı sağlayacakarının bilgisini verdi.

BÜYÜME ALTINA DA YANSIDI
Şekerbank'ın hızlı büyüme grafiği de son dönemde dikkat çekiyor. Bu hızlı büyümenin altın bankacılığındaki büyümeyi de etkilediğinifade eden Özciğer, "Türkiye genelindeki 70 il, 92 merkez dışı ilçedeki yaygın şube ağımızla 2012 yılında altın hesabı sahibi müşteri adedimizi yüzde 53 büyüttük" dedi. Özciğer, global ekonomide yaşanan belirsizliklerin devam etmesi doğrultusunda değerli metallerin yükseliş trendi göstermesi gerekirken, ülke krizleri ve likidite sıkışıklığı nedeniyle altının kronik bir düşüş içerisinde olduğunu ifade etti. Özciger sözlerini şöyle sürdürdü: "Altının 1983 yılından beri ilk defa yaşadığı bu yüksek düşüşün en temel nedenlerini, Avrupa Merkez Bankası'nın altın satışı yapacağı spekülasyonu, Amerika finans piyasasında büyük çaplı altın satışları ve vadeli altın işlemlerinde kaldıraç oranının düşürülmesi olarak sıralayabiliriz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şekerbank'tan küçük tasarrufa da özel hizmet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN