TEB yastık altındaki altınları çıkaracak

TEB yastık altındaki altınları çıkarmayı hedefliyor. Yüzde 35'lik altın kredisiyle kuyumculuk sektöründe pazar payına sahip olan banka bu hizmetiyle kuyumculara işçilik iskontosundan yararlanma imkânı sunuyor

Giriş Tarihi: 21.5.2013
Türk Ekonomi Bankası (TEB) yastık altındaki altını kuyumculuk sektörüyle beraber ekonomiye kazandırmayı hedefliyor. Banka bu doğrultuda yeni bir hizmet geliştiriyor. TEB Altın Bankacılığı Satış Direktörü Selami Erten, "Altın tasarrufunu yastık altında bulunduran tasarruf sahipleri, sunacağımız bu imkanla hem çalınma korkusu olmadan güvenle altınlarını saklayacak hem de bu altınlar üzerinden getiri elde edebilecek" dedi.

KÜÇÜK ALTIN HESABI

Kuyumculuk sektöründeki altın kredisinde yüzde 35 pazar paylarının bulunduğunu belirten Erten, altın tahsilat sistemiyle bayi ve satış noktalarının toptancı firmadan yaptıkları mal alımlarını kredilendirdiklerini ifade etti. Erten, "Bu sayede, kuyumcularımıza hem işçilik iskontosundan yararlanmak hem ana firma gücüyle düşük komisyonlu kredi kullanmak hem de borcu uzun vadede ödemek gibi avantajlar sunuyoruz" diye konuştu. Kuyumculara yönelik 'Kuyumcu Paket Sigortası' ürünü de geliştirdiklerini vurgulayan Erten, 25 binin üzerinde altın mevduatı ve altın fonu müşterilerini bulunduğunu dile getirdi. TEB altın bankacılığında Altın Kredisi, Taksitli Altın Kredisi, Altın Tahsilat Sistemi, Vadesiz/ Vadeli Altın Hesabı, Gümüş Depo Hesabı, Damla Altın Hesabı ve B Tipi Altın Fonu gibi ürünlerle işletmelere, bireysel ve kurumsal müşterilere hizmetler sunuyor. Altın hesabının son yılların gözde yatırım aracı olduğunu söyleyen Erten, "TL/USD karşılığı veya fiziki altın teslimi yoluyla açabilen altın hesabında faiz geliri elde edebiliyor. Ayrıca müşterilerimiz diledikleri zaman 1 kg ve katları bakiyeyi İstanbul'daki belirli şubelerimizden teslim alabiliyorlar" diye konuştu. Erten altına uzun vadeli ve düzenli yatırım yapmak isteyenler için de küçük tutarlarla birikim yapabildikleri Damla Altın Hesabı hizmetini sunduklarını vurguladı.

PORTFÖYÜN % 51'İ ALTINA
Yatırımcıların TEB B Tipi Altın Fonu ile orta ve uzun vadede istikrarlı bir getiri sağlayabildiklerini dile getiren Erten, "Portföyün en az yüzde 51'ini altın ve altına dayalı finansal araçlarla değerlendiriliyor" diye konuştu. Erten Altın Hesabı'na alternatif yatırım aracı olan Gümüş Hesabı'nın TL/USD karşılığı açılabildiğini sözlerine ekledi.

UZMANA DANIŞILMALI
Altın hesabı ve Altın Fonu'nda yaklaşık 10 tonluk bir büyüklüğe ulaştıklarını dile getiren Selami Erten, fiyatlardaki dalgalanma sürdükçe yatırımcının ilgisinin de devam edeceğini söyledi. Erten, "Son ekonomik gelişmelere paralel 2013'te altının önemli bir yatırım aracı olacağını düşünüyoruz. Fiyatlarda dalgalı seyir devam ettiği sürece yatırımcıların ilgisinin de devam edeceğini öngörüyoruz" diye konuştu. Erten yatırımcılara al-sat yapacakları seviyeleri uzman kişiler aracılığıyla belirlemelerini tavsiye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEB yastık altındaki altınları çıkaracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN