Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turkcell'den TMSF açıklaması

Turkcell, Mehmet Emin Karamehmet'in şirketlerine haciz gelmesinin kurumu etkilemeyeceğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 21.5.2013 09:55
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) Çukurova'nın patronu Mehmet Emin Karamehmet'in yedi şirketine haciz konulmasının ardından Turkcell'den TCELL ilk açıklama geldi.

Şirket tarafından KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ("TMSF"), Borsa İstanbul'a 20 Mayıs 2013 tarihinde yaptığı açıklamada, söz konusu açıklama ekinde sunulan listede yer verilen şirket ve kişilerin borçları nedeniyle mal, hak ve alacaklarının borca yetecek kadar olan kısımlarına haciz konulmasına karar verdiğini belirtmiştir.

Şirketimizin, söz konusu listede yer alan Aks Televizyon Reklamcılık ve Filmcilik San. ve Tic. A.Ş. ("Aks TV")'de, AKS TV'nin ana hissedarı T Medya Yatırım San. ve Tic. A.Ş. ("T Medya") üzerinden sahip olduğu paylar dahil, toplam yüzde 8 dolaylı iştirak payı bulunmaktadır. Şirketimiz, Aks TV ve T Medya'nın listede belirtilen diğer kurumlarla olan hissedarlık ilişkisi konusunda bilgi sahibi değildir.

Diğer yandan, söz konusu listede yer alan firmalardan Çukurova Holding A.Ş'nin Şirketimizde yüzde 0,05 direkt payı bulunmaktadır. Yine listede yer alan Çukurova İthalat ve İhracat Türk A.Ş., Akdeniz Endüstri ve Tarım Ürünleri Ticaret A.Ş. ve Çukurova Sanayi İşletmeleri T.A.Ş'nin, Şirketimizin yüzde 99,8'ine sahip olduğu Global Bilgi Pazarlama Danışma ve Çağrı Servisi Hizmetleri A.Ş'de ayrı ayrı yüzde 0,0006 payı bulunmaktadır.

TMSF'nin söz konusu işleminin şirketimizin faaliyetleri ve finansal durumuna önemli bir etkisi öngörülmemektedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turkcell'den TMSF açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN