Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tayvan tekstil makinalarıyla geliyor

Dünyanın 6. büyük tekstil ihracatçısı Tayvan, Türkiye pazarına tekstil makineleri ile girmeye hazırlanıyor.

Giriş Tarihi: 22.5.2013 12:16 Güncelleme Tarihi: 22.5.2013 13:42
Tayvan Ticaret Merkezi, tekstil makinelerini ITM Texpo Eurasia 2013 kapsamında 30 Mayıs 2013'de sektörle buluşturuyor.

Beylikdüzü TÜYAP'ta kurulan Türkiye'nin en büyük tekstil makineleri fuarı ITM Texpo Eurasia 2013'de Tayvan Ticaret Merkezi standında Asia Kingdom Machinery Industry Co. Ltd., Da Kong Enterprise Co. Ltd., Kauo Heng Precision Machinery Industrial Co. Ltd. ve Hsiang Chuan Machinery CO. Ltd. gibi dünyanın önde gelen tekstil makineleri firmaları ürünleri ile yer alacak.

Tekstil sektöründe 2012 yılında 11.8 milyar dolar ihracat ve 3.2 milyar dolar ithalat ile kapatan Tayvan, geçen yıl tekstil endüstrisinde 8.5 milyar dolarlık bir ticaret fazlası oluşturmuş durumda. Dünya Ticaret Örgütü'nün verilerine göre Tayvan şu anda en büyük tekstil ihracatçıları arasında 6., en büyük giysi ihracatçıları arasında ise 30. sırada yer alıyor.


TÜRKİYE İLE TİCARİ İLİŞKİLER

Türkiye artık makina ekipmanı gibi sektörlerde Tayvan'ın en önemli ticaret ortaklarından biri konumuna gelmiş bulunuyor. 2012 yılında Tayvan'ın Türkiye'ye yaptığı ihracatın toplam değeri 1.6 milyar doların üzerinde.

Tekstil sektörü Tayvan hükümetinin Türkiye ile ticaretin geliştirilmesinin hedeflediği sektörler arasında yer alıyor. 2012 yılında Tayvan'ın Türkiye'ye toplam tekstil ihracatı bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 18 artarak 23.1 milyon dolara ulaşmış bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tayvan tekstil makinalarıyla geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN