THY'den çalışanına yüzde 5+3 zam

Giriş Tarihi: 23.5.2013
Türk Hava Yolları (THY) personeline ilk 6 ay için yüzde 5, ikinci 6 ay için ise yüzde 3 zam yaptı. 24'üncü dönem toplu iş sözleşmesinde, Hava-İş Sendikası ile anlaşmaya varamayan THY, devam eden greve rağmen personeline uyguladığı zam oranlarını açıkladı. THY'den yapılan açıklamada, 23'üncü dönem toplu iş sözleşmesi ile sağlanan mevcut çalışma koşullarının, sosyal ve özlük haklarının, uçucu personelin uçuş planlamaları ile ilgili tüm kurallar ve limitlerin aynen uygulanmasına karar verildiği bildirildi.

ŞİRKETE SAHİP ÇIKTILAR
Açıklamada şöyle denildi: "Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu, çalışanlarımızdan gelen çalışma haklarını kullanma yönündeki yoğun talep üzerine lokavt kararı almamıştır. Çalışanlarımız, yolcularımız, hissedarlarımız, ulusal ve uluslararası kamuoyu greve itibar etmemiştir. Uçuş operasyonlarında ve diğer faaliyetlerde hiçbir aksama olmamıştır." Bu arada Hava-İş, grevin çözümü için hazırladığı yeni teklifi, bugün Türk Hava Yolları (THY) yönetimine sunacak.

GORE DESİGNS'I ALMAYACAK
THY'nin açıkladığı önemli bir konu da ABD'de faaliyet gösteren Gore Designs firmasıyla ilgili oldu. Gore Designs'ı satın almak için iyi niyet anlaşması imzalayan THY, bu satın alımdan vazgeçtiğini duyurdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY'den çalışanına yüzde 5+3 zam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN