Medyaya ideolojik ambargo

Başbakan Erdoğan Gezi Parkı olayları sonrası bazı aracı kurumların reklam verenlerin haberi olmadan ilanları kestiklerini belirterek "Arkadaşlara dedim bu kuruluşları bir tespit edin. Hangi kuruluşlar reklama ambargo uyguluyorlar. Gereğini yaparız" dedi

Giriş Tarihi: 3.6.2013
Başbakan , Habertürk kanalında yayımlanan 'nın sunduğu 'Teke Tek Özel' programında Taksim Gezi Park'ında son günlerde yaşanan olayları ve medyaya gelen tepkiler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Olayların görsel ve yazılı olarak medyada yeterince yer almadığı konusundaki tepkileri değerlendiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bütün medya demeyelim. Burada bazı medya grupları bunların yanında yer aldılar. Öyle gazeteler oldu ki; özellikle köşe yazarları ve atılan başlıklarla provakatif çağrılar yaptılar. Ve biz bunları okuduğumuz anda dedik ki biz nereye gidiyoruz. Aracı reklam kurumları gazetelere ve televizyonlara reklam vermiyormuş. Böyle bir şey olabilir mi? Bu bir defa medya grupları için ve ülke ekonomisi için bir sıkıntı. Ben çok açık net söylüyorum. Arkadaşlara dedim bu kuruluşları bir tespit edin. Hangi kuruluşlar şirketlerin reklam vermelerine ambargo uyguluyorlar. Gereğini yaparız. Başı boş bırakmayız" şeklinde konuştu.

İDEOLOJİK DAVRANILIYOR
"İdeolojik davranmak suretiyle holdinglerin reklamını vermiyor. Çok enteresan bir noktaya zemin hazırlıyor" diyen Erdoğan şöyle konuştu: "'Biz istediğimiz zaman bunu yaparak Türkiye'nin ekonomik itibarını sarsarım' mesajı verme gayretindeler. Bu aracı kurumdan kaynaklanıyor. Reklam veren bundan haberdar bile değil. Ben birkaç tanesini aradım, haberleri yok. Aracı kurumlar reklamları kestiler."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Medyaya ideolojik ambargo
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN