Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dell 2 yılda 1 milyon kadını destekleyecek

Giriş Tarihi: 5.6.2013
Dell'in kadın girişimcileri desteklemek amacıyla dünya çapında başlattığı Pay it Forward adlı hareket İstanbul'da yankı buldu. 13 ülkeden 150'den fazla kadın girişimci İstanbul'da düzenlenen 4'üncü Dell Kadın Girişimci Ağı etkinliğinde buluştu. İnternetten canlı yayınlanan etkinlik LinkedIn ve Twitter üzerinden de katılım kabul ediyor. Etkinliğin amacı 2015'e kadar bir milyondan fazla kadın girişimci adayına yardım etmek.

KADIN LİDERLER ÜSTLENİYOR

Birleşmiş Milletler Vakfı Yerleşik Girişimcisi Elizabeth Gore, kadınların iş, rehberlik veya hayırseverlik konularında borçlarını öderken kendilerinden sonrakileri destekleyecekleri bir platform oluştuğunu söyledi. Gore, "Kadın liderler, başarılı katkılarda bulunacaklar. İlham verici hikayeleri ortaya çıkacak."

Her yıl 10 kadın girişimciye danışmanlık verilecek
10 bin üyeye sahip Dell Kadın Girişimciler Ağı ile Kadını Güçlendirme İş Topluluğu ve Akil Dell takım üyeleri ağı, önümüzdeki iki yıl içinde en az 10 kadın girişimciye destek olacak. Bu kadınlar da başka 10 kadın girişimciyi destekleyecek. Para ya da zaman ayırarak kadınların tüm potansiyellerini ortaya çıkarmaları sağlanacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dell 2 yılda 1 milyon kadını destekleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN