Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TSPAKB Başkanlığına Attila Köksal seçildi

Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği'nin (TSPAKB) Başkanılığına yeniden Attila Köksal seçildi.

Giriş Tarihi: 5.6.2013 17:33
TSPAKB'den yapılan açıklamaya göre, Birlik 30 Mayıs'ta 13. Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi. Genel Kurulda TSPAKB'nin yeni dönem yönetim ve denetim kurulları belirlendi. Genel Kurulun ardından, bugün yapılan yönetim kurulu toplantısında Attila Köksal ikinci kez TSPAKB Başkanlığına, Alp Tekince Başkan Vekilliğine getirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Köksal, son iki sene içerisinde Türkiye sermaye piyasasının geleceği adına çok önemli adımlar atıldığını belirterek, "Yeni Sermaye Piyasası Kanunu ile birlikte TSPAKB, yakın dönemde Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği olarak faaliyetlerine devam edecek. Bundan sonraki dönem hepimiz için daha büyük önem taşıyor. Önümüzdeki hedefimiz, sermaye piyasamızı dünyada bilinen ve tanınan güçlü bir konuma getirmek olacaktır. Bu doğrultuda Birlik'in sektörle ilgili alınacak kararlarda yol gösterici bir kurum olması ilk önceliğimiz olacaktır" ifadelerini kullandı.

Köksal, yeni dönemde "bilinçli yatırımcı" sayısını artırmak için finansal okuryazarlık çalışmalarını Türkiye genelinde yaygınlaştıracaklarını kaydetti.

TSPAKB'nin yeni yönetim ve denetleme kurulu üyeleri şöyle:

"Yönetim Kurulu; Attila Köksal, Alp Tekince, Mustafa Tayfun Oral, Bora Böcügöz, Adnan Bahar, Tanju Günel, Serdar Şatoğlu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TSPAKB Başkanlığına Attila Köksal seçildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN