İş dünyasından sağduyu çağrısı

Sağduyu çağrısı yapan iş dünyası "10 yılda kazandığımız ekonomik ve siyasi istikrar giderse bundan herkes zarar görür" dedi

Giriş Tarihi: 7.6.2013
Gezi Parkı'nda başlayan ve Türkiye'ye yayılan protestolar iş dünyasını da rahatsız etti. Sağduyu çağrısı yapan işadamları eylemlerin marjinal gruplar tarafından farklı mecralara çekilmek istendiğini vurguladı.

MARJİNAL GRUPLAR
İş dünyasından ilk açıklama Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'nun da aralarında bulunduğu 6 sivil toplum kuruluşundan geldi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun okuduğu metinde, gösterilerin marjinal gruplar tarafından farklı mecralara çekilmek istendiği vurgulandı.

KİMSE BİR ŞEY KAZANMAZ
İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, "Türkiye'nin son 10 yılda elde ettiği ekonomik ve siyasi kazanımlara gölge düşerse bundan kimse bir şey kazanmaz" dedi. İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan, "Toplumsal huzur ve barışın korunması için herkes duyarlı davransın" diye konuştu. Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu ise "Hepimiz aynı gemideyiz" diyerek sağduyu çağrısı yaptı. Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir de olayların Türkiye'nin imajını zedelediğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş dünyasından sağduyu çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN