Riskli bina rekoru İstanbul'un!

Giriş Tarihi: 9.6.2013 10:33 Güncelleme Tarihi: 9.6.2013 10:43

Çevre ve Şehircilik Bakanı , Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde bin 935 adet riskli yapı bulunduğunu bildirdi.

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık'ın soru önergesine Çevre ve Şehircilik Bakanı'nın verdiği yanıt, riskli yapıların tablosunu ortaya koydu.

Bakan Bayraktar'ın verdiği bilgiye göre Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde bin 935 adet riskli yapı bulunuyor. Riskli yapılar 59 ilde yer alıyor. Rekor ise İstanbul'da. İstanbul'da bin 396 adet riskli yapı bulunuyor.

RİSKLİ YAPILARIN 80 ADEDİ KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA AİT

Çevre ve Şehircilik Bakanı, riskli yapı olarak belirlenen yapıların yaklaşık olarak 80 adedinin kamu kurum ve kuruluşlarına ait olduğunu belirtti.

Bakan Bayraktar, "Riskli olarak belirlenen yapıların büyük bir kısmı riskli alanlar dışında bulunmaktadır" dedi.

Bayraktar, "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde Bakanlar Kurulu kararıyla riskli alan olarak ilan edilen alanların toplam büyüklüğü 3 bin 103,78 Ha'dır" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı, kanun kapsamında riskli alan olarak ilan edilen 39 alanın Afyon, Ağrı, Ankara, Aydın, Bursa, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kütahya, Kahramanmaraş, Sakarya, Samsun, Trabzon, Van illerinde bulunduğunu açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Riskli bina rekoru İstanbul'un!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN