Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüzdeli indirimler netleşti

Perakendecilerin tüketicinin tepkisine yol açan %'li indirim etiketleri 'net'leşti. Tüketici Yasası çıkmadan vitrinler net indirimlerin yazıldığı etiketlerle doldu

Giriş Tarihi: 9.6.2013
Peradenciler Tüketici Yasası çıkmadan indirimde düzenlemeye gitti. Vitrinlerde 'Net yüzde 30' veya 'Net yüzde 50' gibi ifadeler kullanmaya başlayan perakendecilerin yasaya hazırlık yaptığı öne sürüldü.

TREN D HALİNE GELECEK

Meclis'te bulunan tasarı, özellikle indirim konusunda net ifadelerin yazılmasını öngörüyor. Uygulamaya başlayan markalardan biri olan Kiğılı'nın Mağazalar Genel Koordinatör Yardımcısı Hazel Alibaşoğlu, yüzde 50 net indirime girdiklerini açıkladı. Alibaşoğlu, "Yüzde 30 ya da 50'ye varan gibi ifadeler tüketicide negatif algı yaratıyor. Net olunca tüketicinin bakış açısı değişiyor. Trend bu yönde gelişiyor" şeklinde konuştu. Markalar rutin yaz indirimini de başlattı. Ancak halen birçok marka 'varan' ya da 'tam' ifadelerini kullanmaya devam ediyor.

STRATEJİYE BAĞLI

Ramsey Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Doğan, kendi markalarında 'Net yüzde 40' indirim yaptıklarını söyledi. Hızlı mal sirkülasyonu olan markaların 'varan' kelimesini de kullandıklarını açıklayan Doğan, "Bu, onların marka stratejileriyle alâkalı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüzdeli indirimler netleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN