Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taleple ilgili herhangi bir sorun yaşamadık

Giriş Tarihi: 11.6.2013
Emlak GYO Genel Müdürü Murat Kurum, şirketin ikincil halka arzına dünyanın en büyük fonları ve yatırımcılarından büyük ilgi geldiğini belirterek, "Taleple ilgili bir sorun yaşamadık" dedi. Kurum, borsada inişçıkış yaşandığı bir ortamda hem gelecek hem de mevcut yatırımcının olumsuz etkilenmemesi için halka arzı iptal ettiklerini söyledi.

BORSA DÜŞÜŞÜ YANSIDI
Kurum, hisselerinin arzı nedeniyle bir haftadır borsada işlem görmediklerini hatırlatarak, şöyle konuştu: "İskonto değerleri ve aralık uygun değildi, 'yatırımcı başka yere gidiyor' gibi söylentiler var. Arz nedeniyle bir haftadır borsamız kapalı. Hisselerimizin düşme nedeni borsanın düşüşünün bize yansımasıdır. Borsa toparlandıkça bu da düzelecek."

FON LARLA GÖRÜŞTÜK
Halka arzın iptal kararının arkasında Gezi Parkı olaylarının olmadığına dikkat çeken Kurum, şunları vurguladı: "Tanıtım nedeniyle birçok ülkeye gittik. Dünyanın en büyük fonları ve yatırımcılarıyla görüştük. Ciddi bir talep gördük." Bu arada dün şirketin hisseleri sabah taban seviyeye indi. Daha sonra şirketin hisseleri bir miktar toparlandı. Emlak Konut GYO hisseleri günü yüzde 9.27 düşüşle kapattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taleple ilgili herhangi bir sorun yaşamadık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN