Sosyetenin kekleri umut oldu

Ünlü işletmeci Ayşe Kucuroğlu, Pril sponsorluğunda kitap projesine imza attı. Cemiyet hayatının 72 ünlü isminden kek tarifleri alan Kucuroğlu, kitabın geliriyle hasta çocuklara umut olacak

Giriş Tarihi: 12.6.2013
Sosyal sorumluluğu faaliyet listesinin başına çeken şirketler, farklı konseptlerdeki projelere imza atıyor. Bugüne kadar projeleriyle binlerce kişiye ulaşan Henkel, bu kez Pril'le ölümcül hastalığı olan çocukları mutlu edecek bir konsepti hayata geçirdi. Projenin başında ise ünlü işletmeci Ayşe Kucuroğlu var. Türkiye'nin öne çıkan 72 ünlü kadınından kek tarifleri alan Kucuroğlu, Pril'in sponsorluğunda bunları kitaplaştırdı. "Ünlülerin Mutfağından; Bu Kekler Bir Dilek İçin" adındaki kitabın tüm gelirleri ölümcül hastalıklarla savaşan çocuklara yönelik projeleriyle tanıdığımız Bir Dilek Tut Derneği'ne verilecek. Uzun süredir bir yemek kitabı çıkarmayı planladığını, çevresinden de bu yönde talepler aldığını anlatan Ayşe Kucuroğlu, Henkel'den gelen teklifi hiç düşünmeden kabul ettiğini söylüyor. "Teklif gelir gelmez çevremdeki arkadaşlarıma projeyi anlattım. Revna Demirören, Carole Hakko, Aslı Şen, Ajda Pekkan gibi ünlü 72 isim annelerinin, anneannelerinin kek tariflerini ortaya döktü. Yani bütün kızlar toplandık, kitap çıkardık" diyor Kucuroğlu.

DİĞER İLLERE DE GİDECEK

Kitabın önemli bir amaca hizmet ettiğini belirten Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Ürünleri Pazarlama Direktörü Didem Şekerel Erdoğan da, Ayşe Kucuroğlu'nu iş hayatında gösterdiği başarı bir yana beş çocuk annesi olduğu ve modern kadını temsil ettiği için seçtiklerini söyledi. Erdoğan, "Umut, dayanma gücü ve moral vermek için hayati tehlike taşıyan hastalıklara yakalanmış çocukların dileklerini gerçekleştiriyoruz. Bu bir başlangıç. En kısa zamanda da Türkiye geneline yaymayı planlıyoruz" diyor.

100 BİNLERCE ÇOCUĞA DESTEK
Bir Dilek Tut Derneği, Make- A-Wish Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Carole Hakko, Türkiye'de hastalığı hayati tehlike taşıyan 100 binlerce çocuk olduğunu belirterek, bu tür desteklerin önemine vurgu yaptı. Hakko, "Çocuklarımız ve aileleri bir günlüğüne bile olsa bulundukları zor ortamdan çıkıp, umut dolu bir gün yaşıyor. Bu moral, tedavi süreci için gerçekten de vazgeçilmez. Bu kitabı okuyan herkesin çocukları düşünüyor olması mutluluk verici" diyor.

İLK YIL HEDEFİ 40 BİN TL
Ayşe Kucuroğlu, ilk yıl satıştan 40 bin TL beklediklerini belirterek, "Ayrıca imza günleri ve partiler düzenleyerek geliri artıracağız" şeklinde konuşuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyetenin kekleri umut oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN