Deutsche Bank'tan takas açıklaması

Deutsche Bank ile Citibank arasındaki takas işlemi hakkında, bugün Yeni Şafak gazetesinde yer alan ilgili şirket Deutsche Bank açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 21.6.2013 21:04 Güncelleme Tarihi: 21.6.2013 21:31
Deutsche Bank ile Citibank arasında gerçekleşen takas işlemleri hakkında, bugün Yeni Şafak gazetesinde yer alan ilgili şirket Deutsche Bank açıklama yaptı.

Banka açıklamasında yapılan işlemin bir alış ya da satış değil sadece takas olduğu vurgulanarak bunun borsadaki hisse fiyatlarının belirlenmesinde etkisinin olmayacağına dikkat çekti. Yeni Şafak gazetesi Deutsche Bank'ın bir aracı kurum aracılığıyla 7 Haziran'da borsanın en çok işlem gören 8 şirketinin hisselerini Citibank'tan aldığını ve bu takasla karının 187 milyon lirayı geçtiğini savunmuştu. Deutsche Bank'ın açıklamasında şöyle denildi:

"Söz konusu takas işlemi Deutsche Bank'ın bir tasarrufu değildir. Sene başından bu yana süregelen görüşmeler sonucunda, global ölçekte saklama hizmeti veren Amerikan menşeli bir saklama bankasının, Türkiye 'den sağladığı yerel saklama hizmetinin bir bölümünü haberde adı geçen yerel saklama bankasından Deutsche Bank A.Ş.'ye aktarmasından kaynaklanmaktadır.
Söz konusu takas işlemi herhangi bir alış ya da satış işlemi değildir. Dolayısıyla borsadaki hisse fiyatlarının belirlenmesinde bir unsur olması mümkün değildir. Ekonomik bir kazanç ya da zarar doğurması söz konusu olamaz.
Söz konusu takas işlemi, 7 Haziran 2013'te değil, 10 Haziran 2013 tarihinde gerçekleşmiştir.
Ülkemizde ve dünyada takas ve saklama bankaları global yatırımcılar için çok önemli hizmetler sunmaktadır. Deutsche Bank AG, bu hizmetleri dünyanın 33 ülkesinde vermektedir. Deutsche Bank AŞ Türkiye'de bu hizmeti veren en büyük 2 saklama bankasından biridir.
Bankamızın bu ve bunun gibi takas ve saklama faaliyetleri düzenleyici kurumların bilgi ve denetimindedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deutsche Bank'tan takas açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN