Eylemlerin hedefi ekonomik istikrar

Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı'nda hedefin Türkiye ekonomisi olduğunu ifade ederek, "Operasyon yapmak istediler" dedi

Giriş Tarihi: 26.6.2013
AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı olaylarını ve ekonomiye ilişkin gelişmeleri değerlendirdi. "Sokaktaki göstericileri kullanarak, Türkiye ekonomisi üzerinde çok ciddi bir operasyon yapmak istediler" diyen Erdoğan, göstericilerin Türkiye aleyhine çok kirli bir oyunda kullanıldığını belirtti. Olayların abartılı şekilde yurtdışına aktarıldığını anlatan Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye içindeki bazı medya kuruluşları, Avrupa'daki ortaklarıyla birlikte koordineli bir şekilde çalıştı. Nokta hedeflere tedirginlik ve soru işaretleri oluşturacak şekilde son derece profesyonelce bilgi aktırımı yaptılar. Ama Türkiye üzerinde bu ameliyatı yapamadılar. 10.5 yıl boyunca yaptığımız köklü reformlar, böyle bir operasyonun başarıya ulaşmasını engelledi."

YATIRIMLAR KESİLMEDİ

Başbakan Erdoğan, yatırımcıların Türkiye ekonomisi, demokrasisi ve geleceğine güven duymaya devam ettiklerini vurguladı. Erdoğan, "Ülkemize yatırım yapanlar bundan vazgeçmiyorlar. Hem doğrudan yatırımlar, hem portföy yatırımları devam ediyor" diye konuştu.

DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Portföy yatırımlarında son dönemde bir miktar net çıkış olduğunu da hatırlatan Erdoğan, şunları kaydetti: "Ancak bu çok büyük oranda kürüsel ölçekteki finansal dalgalanma neticesi bir çıkıştır. Çıkandan daha fazlası önümüzdeki dönemde tekrar inşallah Türkiye'ye gelecektir. Hiçbir endişeniz olmasın. Ülkemizde yatırımları olan yatırımcılara her türlü desteği verdik, bundan sonra da vermeye devam edeceğiz."BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eylemlerin hedefi ekonomik istikrar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN