Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akbank'tan ihtiyaca özel kredi paketleri

Giriş Tarihi: 28.6.2013
Akbank, tarım sektörünün ihtiyaçlarını, sezonluk nakit akışını temel alarak hazırladığı bankacılık ürünleri ve sigorta hizmetleri ile karşılıyor. Akbank Ticari Ve KOBİ Bankacılığı'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kaan Gür, üreticilerin tohum, gübre, ilaç, sulama ve işçilik maliyetlerinin karşılanmasına yönelik 'Ürün Ön Finansman Kredisi' sunduklarını söyledi. Gür, bunu yaparken de ürün hasat dönemine bağlı olarak geri ödemesiz dönem avantajıyla vade sonunda ana para ve faiz ödeme imkanı sağladıklarına işaret etti.

KREDİ SEÇENEĞİ VAR
'
Günümüzde artık modern sulama teknikleri ile üretimi artırmak, enerji tasarrufu sağlarken daha kaliteli ürünler elde edebilmek mümkün' diyen Gür, 36 ay vadeli 'Damla Sulama Kredisi' de verdiklerini açıkladı. Gür, ürünleriyle ilgili şu bilgileri verdi: "Sera kurulumu ve mevcut seralarının bakımı ya da genişletilmesi için 'Sera Kredisi', hisseli arazi ve yeni tarla alımları için ise 'Arsa Alımı Kredisi'ni 60 aya kadar vade imkanı ile sunuyoruz. 0 km ve ikinci el traktör alımları için 'Traktör Kredisi', yine 0 km ve ikinci el hafif ticari araç ihtiyaçları için 'Hafif Ticari Araç Kredi'miz var."

TMO İLE ANLAŞMA

Gür, diğer taraftan Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) ile yaptıkları Makbuz Senedine Dayalı Kredi Anlaşması'yla üreticiler için önemli bir finansman imkanı daha sağladıklarını söyledi. Gür, TMO'ya ürün teslim eden üreticilerin, bu ürünler için düzenlenecek olan krediyi kullanabildiklerini belirterek, "Ayrıca TMO'nun hesaplarına yaptığı ürün ödemelerini bankamızın TMO kartı ile ATM'lerimizden kolayca çekebiliyorlar. TARSİM Tarım Sigortası'nı şubelerimizden yaptıranlar ürünlerini fırtına, hortum, yangın, deprem, heyelan, sel ve su baskını gibi doğal risklere karşı da koruyabiliyorlar" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akbank'tan ihtiyaca özel kredi paketleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN