İş Bankası'ndan tarıma 1 milyar liralık kredi

İki yıl önce tarıma odaklanmak üzere bünyesinde ihtisas birimi kuran İş Bankası, çiftçiye verdiği krediyi de artırıyor. Bankanın 2011'de oluşturduğu 851 milyonluk kredi hacmi, 2012 sonunda 1 milyar 143 milyon liraya yükseldi

Giriş Tarihi: 28.6.2013
Tarıma odaklanmak üzere iki yıl önce bünyesinde bir ihtisas birimi kuran Türkiye İş Bankası, çiftçilere sunduğu kredi imkânlarını da geliştirdi. Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Suat İnce, bankacılık sektörünün tarıma yönelik ilgisinin artarak devam ettiğini söyledi. Bu alandaki finansal hizmetlerinin de çeşitlendiğini belirten İnce, "Bu da doğal olarak rekabeti artırıyor. Söz konusu rekabetten de en fazla üreticiler faydalanıyor" dedi. Türkiye İş Bankası'nın 2011 sonu itibarıyla tarım sektörüne kullandırdığı nakdi kredi tutarının 851 milyondan 2012 sonunda 1 milyar 143 milyon liraya yükseldiğini açıklayan İnce, "Tarımsal üretimin sağlıklı bir şekilde büyümesinin ve çiftçimizin yüzünün gülmesinin önemine inanıyoruz" şeklinde konuştu.

FARKLI ÜRÜNLERİ VAR

Finansman çözümleri ve bankacılık hizmetleriyle ilgili bilgi veren İnce, bu kapsamdaki ürünleri arasında Traktör Kredisi, Tarım Ekipman Kredisi, Tarımsal İşletmeler Kredisi / Hasat Kredisi, Pick-Up Türü Arazi Taşıtı Kredisi, TMO Makbuz Senedi'ne Dayalı Kredi, Besiciliğe ve Süt Hayvancılığına Yönelik İşletme ve Yatırım Kredileri gibi seçenekler olduğunu söyledi. İnce, 2012'de piyasaya sürdükleri yeni kartlı ürünleri 'İmece Kart'ın da üretici müşterilerine tarımsal girdi temininde geri ödemesiz dönemli alışveriş imkânı sunduğunu açıkladı. Bunun, aynı zamanda ticari krediye ulaşım sağlayan bir anahtar niteliği taşıdığını ifade eden İnce, "Faiz ödemesiz dönem sonrasında, uygun faiz oranıyla üreticilerimize borçlarını gelir elde ettikleri hasat dönemi içinde ödeme imkânı sunuyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
İş Bankası'ndan tarıma 1 milyar liralık kredi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN