Smith & Wesson satışı patladı hisseleri düştü

Giriş Tarihi: 28.6.2013
ABD'li dev silah üreticisi Smith & Wesson, 2013 mali yılında satış rekoru kırdığını açıkladı. Şirketin satışlarının yüzde 42 arttığı belirtildi. Smith & Wesson, yaptığı açıklamada, bu yıl net satışlarının bir önceki yıla oranla yüzde 43 artarak 587.5 milyon dolara ulaştığını söyledi. Şirketin hisseleri ise bu rekor satış ve kâr rakamlarına rağmen düşüyor. Yatırımcılar hisseleri etik değerler nedeniyle elinde tutmak istemiyor. Hisseye yatırımda yeni tartışma bir şirketin ne kadar kâr ettiği değil bu kârı nasıl elde ettiği yönünde.

YASA SATIŞLARI ETKİLEDİ
Şirket 87.7 milyon dolarlık net gelir elde ettiğini açıkladı. 2012'de süreci başlayan ABD'deki silah yasası beklentisi ile bu sektördeki firmaların satışlarında oldukça hızlı bir gelişim oldu. Silah alımının zorlaştırılması beklentisiyle silah üreticileri talebi karşılamada zorladı ve stoklar da eridi.

KAPASİTE ARTIRI MI YOLDA
Silah devi yaptığı açıklamada kapasite artırımına devam edeceğini çünkü birçok üründe talep artışına yetecek bir üretim adedinin bulunmadığını belirtti. Smith & Wesson CEO'su James Debney yaptığı açıklamada "Silah modellerinin satışı iyi gidiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Smith & Wesson satışı patladı hisseleri düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN