Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yunanistan'da kepenkler birer birer kapanıyor

Giriş Tarihi: 28.6.2013

Krizdeki Yunanistan'da geçtiğimiz yıl 45 bin işyeri kapanırken sadece bunların 40 bini yeniden açılabildi. KOBİ'lerin işi de gittikçe zorlaşıyor

Yunanistan'da ekonomik kriz nedeniyle esnaf vergi ve kredilerin altından kalkamazken, başkent Atina'da halk, dini nikâh yerine masrafı azaltmak için belediye nikâhını seçiyor. Başkentte yıllardır çantacılık yapan Buduris Nikos, ekonomik durgunluk nedeniyle son zamanlarda yaşam koşullarının daha da zorlaştığını belirterek, "Bazılarımız hâlâ dayanıyor ve dükkanlarını kapatmıyor ancak hiç kimse yarınını bilemiyor" dedi.

45 BİN İŞYERİ KAPANDI

Yunanistan Ticaret Genel Sekreterliği, ülkedeki tüm ticaret odalarının verilerine dayanarak verdiği bilgilerde geçen yıl 45 bin 23 işyerinin kapandığını ve sadece 40 bin 179'unun yeniden açılabildiğini açıkladı. Ayrıca, Ticaret Genel Sekreterliği, özellikle orta çaplı sanayi alanında faaliyet gösteren işyerlerinin büyük darbe aldığını belirterek sadece Atina, Selanik ve Pire'de geçen yıl 2 bin 994 orta çaplı esnafın dükkanını kapattığını buna karşılık sadece bin 774 yeni işyerinin açıldığına dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunanistan'da kepenkler birer birer kapanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN