100 bin kişiye emeklilik umudu

Emeklilik için yaşı bekleyenlere yönelik çalışma, prim günü şartına takılan yaklaşık 100 bin kişiyi umutlandırdı. Yıl ve yaş şartlarını tamamlamış prim günü eksiği bulunanlar, geçmişe dönük borçlanma ile emekli olmak istiyor.

Giriş Tarihi: 29.6.2013 10:31 Güncelleme Tarihi: 29.6.2013 10:34
Yaklaşık 100 bin kişiyi emeklilik umudu sardı. Emeklilik için prim günü ve yıl şartlarını tamamlayıp yaşı bekleyenlerle ilgili yapılan çalışma, prim günü eksik olan kişileri de umutlandırdı. Yaş ve yıl şartlarını doldurmuş ama prim günü eksik olan kişiler, geçmişe yönelik borçlanma yaparak, emeklilik hakkını kazanmak istiyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın emeklilik için yaşı bekleyenlere yönelik başlattığı çalışma tüm hızıyla sürüyor.

Bakan Faruk Çelik'in talimatıyla harekete geçen bürokratlar, yaşı bekleyenler için alternatif formüller üzerinde duruyor. Mali dengeler bozulmadan neler yapılabileceği araştırılıyor. Edinilen bilgiye göre; masaya yatırılan formüller arasında, 'daha düşük maaşla erken emeklilik' yer alıyor.

Yaşı bekleyenlerin sağlıktan yararlanabilmesinin önünü açacak düzenlemeler üzerinde duruluyor. Bu çalışma, emeklilik için prim şartına takılanlarda da heyecan yarattı.

Emeklilik için yıl ve yaş şartlarını tamamlamış ancak prim günü şartına takılanlar, "Bizlere geçmişe yönelik borçlanma imkanı getirilsin. Eksik kalan primlerimizin parasını yatırıp emekli olalım. Sesimizi duyurun" şeklinde konuştu.


'MÜJDE BEKLİYORUZ'

Çalışma Bakanlığı'na çağrıda bulunan okurlarımız, "Bakan Faruk Çelik'ten bu konuyu gündemlerine almalarını istiyoruz. Müjde bekliyoruz. Geçmişe yönelik borçlanma imkanı vererek bizi emekli etsinler" dedi.

Kaynak: Takvim
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
100 bin kişiye emeklilik umudu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN