Türkiye'nin en iyi haber sitesi

7 şehrin elektriğini Kiler ve Çalık dağıtacak

Doğu'da 7 şehre elektrik dağıtımı yapan Aras Elektrik Dağıtım'ın hisseleri Kiler ve Çalık'a devredildi

Giriş Tarihi: 30.6.2013
Doğu Anadolu'nun 7 şehrinde 800 binin üzerinde aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren Aras Elektrik Dağıtım Şirketi'nin özelleştirme ihalesini 128.5 milyon dolar bedelle kazanan Kiler ve Çalık Grupları dün bu bedelin tamamını peşin ödeyerek hisse devir sözleşmesini imzaladı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB), Erzurum merkezli Ağrı, Ardahan, Bayburt, Erzincan, Kars ve Iğdır illerini kapsayan Aras Elektrik için düzenlediği ihaleyi 128.5 milyon dolar teklif vererek kazanan Kiler Grubu ile ortaklık kurduğu Çalık Elektrik Dağıtım Yatırımları A.Ş. (ÇEDAŞ), 28 Haziran'da atılan imzalarla devraldı.

İKİ DEV ORTAK OLDU
Kiler Grubu'nun Şirketi Kiler Alışveriş Hizmetleri ile Çalık Grubu Şirketi ÇEDAŞ Elektrik'in ortak olduğu Aras Enerji Yatırımları A.Ş. bölgedeki çalışmalarına başladı. Şirketin yeni yönetim kurulu adına yapılan açıklamada, "Ülkemizin Doğusu'nun yüz binlerce elektrik abonesine daha nitelikli hizmet verecek olmanın büyük sorumluluğu ve heyecanı ile yola çıkıyoruz" denildi. 2012 yılı verilerine göre 815 bin 168 abonesi olan bölgenin, yıllık yaklaşık 2 milyar kWh elektrik tüketimi var. Açıklamada, "Çevre bilinci yüksek, toplumsal değerlere saygılı, kurumsal sosyal sorumluluğun gerektirdiği biçimde çalışan, hızlı ve etkin büyüme modeliyle tüm çalışanlarıyla daha fazla değer üretmeye odaklı bir şirket olmayı amaçlıyoruz" denildi.

KALİTE VE VERİMLİLİK
Açıklamada orta vadeli hedef olarak "modernleşme, yeniden yapılanma, çağdaş hizmet anlayışını en üst düzeye taşıma ve dünyada kabul görmüş kalite ve verimliliğinin" belirlendiği belirtildi. Ayrıca, "Müşteri memnuniyetinin en üst seviyede tutulmasına büyük önem vermeyi amaç edindik" dendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7 şehrin elektriğini Kiler ve Çalık dağıtacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN