Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözleşmeliye memur izni

Giriş Tarihi: 1.7.2013
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), devlet memurları, Merkez Bankası, Elektrik Piyasası kanunlarında önemli değişiklikler öngören torba yasadan sürpriz düzenlemeler çıktı. Önemli değişikliklerden biri ise KİT'lerde çalışan sözleşmeli personel haklarını kapsıyor. Buna göre, artık bu statüde çalışan personel de devlet memuru kadar izin yapabilecek. Meclis'te çarşamba günü görüşülecek torba yasada yer alan bazı düzenlemeler şöyle: ŞİRKETLERE SİCİL AFFI: Faaliyette olup olmadığına bakılmadan, 1 Temmuz 2014'e kadar sanayi işletmelerini sanayi siciline kayıt ettiren hakkında, yasada tescili yapmayanlara öngörülen idari para cezası uygulanmayacak.
ŞANS OYUNLARINA REKLAM FRENİ: Spor müsabakalarına dayalı bahis ya da şans oyunlarını oynamaya teşvik eden reklam verenlere 1 yıldan 3 yıla kadar hapis, 3 bin güne kadar adli para cezası verilecek.
EHLİYETLER SÜRELİ OLUYOR: Sürücü belgeleri artık süreli olarak verilecek. Yenileme sırasında harç alınmayacak.
DEV PROJELER İÇİN ÖZEL İLAN: Baraj, boru hattı, havaalanı, liman gibi büyük projelerde kamu yararı kararı, kamulaştırma yapılacak mahalle, köy muhtarlığında 15 gün asılı kalarak ilan edilecek.
ÖDEME YASAKLARI KALKIYOR: Tarım Yasası kapsamında, idari soruşturmalar sonuçlanıncaya kadar destekleme ödemelerinin yapılmaması amacıyla konulan ödeme yasakları kaldırılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözleşmeliye memur izni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN