Aydın Doğan beraat etti

Giriş Tarihi: 2.7.2013 17:55

Sermaye Piyasası Kanunu'na muhalefet ettiği iddiasıyla açılan davada karar çıktı.

Hürriyet ve Doğan Gazetecilik'in gazete kağıdı ve baskı malzemeleri ithalatı işlemlerini aile şirketleri üzerinden gerçekleştirerek, Sermaye Piyasası Kanunu'na muhalefet ettiği iddiasıyla yargılanan iş adamı Aydın Doğan hakkında beraat kararı verildi.

İstanbul 7'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya iş adamı Aydın Doğan ve Sermaye Piyasası Kurulu avukatları katıldı.

Yargıtay'ın bozma kararının ardından hakim Abuzer Kaya, hazır bulunan sanık iş adamı Aydın Doğan'a, Yargıtay'ın bozma kararına karşı diyeceklerini sordu.

Doğan ise dava konusu yurt dışı şirketlerini, Hazine'nin verdiği izinle, bir kısım vergi muafiyeti kolaylıklarından yararlanma ve olası ekonomik kriz durumlarında diğer şirketlerini güvence altına almak amacıyla kurduklarını iddia etti.

Sermaye Piyasası Kurulu avukatları da Yargıtay'ın bozma kararına uyularak suçun birden fazla işlendiğini ve mahkemenin bu durumu göz önünde bulundurarak sanıklar hakkında cezai işlem uygulamasını talep etti.

Mahkeme ise suçun yasal unsurları itibariyle oluşmadığı gerekçesiyle Aydın Doğan'ın da aralarında bulunduğu 4 sanığın beraatine karar verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın Doğan beraat etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN