Elden değil karttan yardım

Ramazanda gelenek haline gelen sosyal yardım kampanyaları bu yıl Kızılay Kart'la gerçekleştirilecek. Gerçekten ihtiyacı olana ulaşılmasını hedefleyen kartlarla sağ elin verdiğini sol el görmeyecek

Giriş Tarihi: 9.7.2013
Anadolu'da toplumsal dayanışmanın kuralı olarak benimsenen "sağ elin verdiğini sol bilmesin" yaklaşımı artık devlet yardımlarının temel ilkesi oldu. Türkiye'de sosyal yardımlardan faydalanan 2 milyon vatandaşa bu ramazanda Kızılay Kart ile ulaşılacak. Ramazan ayı ile birlikte yardımsever vatandaşların yapacağı fitre, zekat gibi bağışlar yoksullara kartla dağıtılacak. Elden yardımı kapatmak için ilk adımı atan Kızılay, böylelikle vatandaşın kendisine sunulana değil, ihtiyaç duyduğuna ulaşabilmesini hedefliyor.

KUYRUK DERDİNE SON

PTT kartlarla ihtiyaç sahipleri aylık sosyal yardımlarını kuyrukta beklemeden ATM'lerden çekecek. Bağışta bulunanlar da bunları takip edip bilgi alabilecek. Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, kartlarla elden yardım döneminin kapanacağını belirtti. Kartların vatandaşın ihtiyacı olana ulaşmasını sağladığını dile getiren Akar, "Bu uygulamayla bulgur yemek isteyene pirinç, pirinç yemek isteyene bulguru dayatmamış oluyoruz" dedi.

EVLERE YEMEK

Bu ramazanda da Türk Kızılayı'na ait aşevleri günlük iftar yemeği ve kuru gıda dağıtımı çalışmalarına devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elden değil karttan yardım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN