Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rekabet'ten geri dönüşümcülere ceza

Rekabet Kurulu, atık kağıt geri dönüşümü alanında faaliyet gösteren 8 şirketin Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'u ihlal ettiklerini belirledi.

Giriş Tarihi: 9.7.2013 14:39
Rekabet Kurumu'nun web sitesinden yapılan duyuruya göre, atık kağıt geri dönüşümü alanında faaliyet gösteren bazı teşebbüsler hakkında yürütülen soruşturma sonuçlandı.

Soruşturma sonucunda, Halkalı Kağıt Karton Sanayi ve Ticaret AŞ, Kahramanmaraş Kağıt Sanayi ve Ticaret AŞ, Kartonsan Karton Sanayi ve Ticaret AŞ, Marmara Kağıt ve Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ, Modern Karton Sanayi ve Ticaret AŞ, Olmuksa International Paper-Sabancı Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ ile Selkasan Kağıt ve Paketleme Malzemeleri İmalatı Sanayi ve Ticaret AŞ'nin, atık kağıt ihraç etmek isteyen teşebbüslere ihracat için gerekli belgenin verilmesine yönelik olarak birlikte hareket etmek suretiyle Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'u ihlal ettiklerine oybirliği ile karar verildi.

Rekabet Kurulu, söz konusu uygulamaya, Rekabet Kanunu çerçevesinde objektif kriterler belirlenmesi kaydıyla "İhracat: 2011/6 sayılı Tebliğ"in uygulanmaya başlandığı Haziran 2011 tarihinden itibaren 3 yıl süreyle bireysel muafiyet tanınmasına da oyçokluğu ile karar verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rekabet'ten geri dönüşümcülere ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN