Enflasyon yeni evlileri sevindirdi

Enflasyonda son 1 yılda yaşanan gelişmeler yeni evlenecekleri olumsuz etkilemedi. Enflasyonun bu dönemde yüzde 8,3 artmasına karşın yeni bir ev için gerekli eşyalarda fiyat artışı olmadı.

Giriş Tarihi: 10.7.2013 12:37
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, geçen ay itibariyle enflasyon yıllık bazda yüzde 8,3 artış kaydetti. Buna karşın bazı madde fiyatlarında yıllık bazda gerileme yaşandı.

Enflasyon sepetinde yer alan ve yeni evlenecekleri yakından ilgilendiren ev eşyası fiyatları adeta sabit kaldı. Bir evin olmazsa olmazı olarak düşünülebilecek 23 eşyanın toplam fiyatı geçen yılın haziran ayında yaklaşık 18 bin 233 liraya karşılık gelirken, bu yılın haziran ayında aynı eşyaların toplam fiyatı yaklaşık 18 bin 201 lira oldu.

Ev eşyalarında haziran ayında geçen yılın aynı ayına göre yaklaşık 32 liralık gerileme yaşandı. Fiyatlardaki yaklaşık 32 liralık gerileme de dikkate alındığında yeni evlilerin ev eşyasındaki toplam kazancı bin 545 lirayı buldu.

Ev eşyası fiyatlarında son 1 yıldaki en büyük gerileme televizyonda yaşandı. Televizyon fiyatları geçen yıl haziran ayında bin 436 lira iken bu yılın aynı ayında bin 58 liraya geriledi.

Fiyatlardaki en büyük artış ise yatak odası takımında gerçekleşti. Yatak odası takımı fiyatları geçen yılın haziran ayında 3 bin 431 lira iken bu yılın haziran ayında 3 bin 775 liraya çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enflasyon yeni evlileri sevindirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN