Rekabet'ten sürücü kurslarına ceza

Rekabet Kurulu, Fethiye'deki 8 sürücü kursunun Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'u ihlal ettiklerine ve idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

Giriş Tarihi: 10.7.2013 16:05
Rekabet Kurumu'nun internet sitesinden yapılan duyuruya göre, Fethiye'de faaliyet gösteren sürücü kurslarının aralarında anlaşarak kurs ücretleri ile ücrete ilişkin diğer koşulları belirlemek suretiyle 4054 sayılı Kanun'un ilgili maddesini ihlal edip etmediklerinin tespiti için yürütülen soruşturma tamamlandı.

Soruşturma sonucunda, Özel Fethiye Akdeniz Motorlu Taşıt Sürücü Kursu (MTSK), Özel Fethiye MTSK, Özel Fethiye Kaptan MTSK, Özel Fethiye Kervan MTSK, Özel Fethiye Yavuz MTSK, Özel Çağdaş Mert MTSK, Özel Karahan MTSK ile Özel Fethiye Hedef MTSK'nin, aralarında anlaşarak kurs ücretleri ile ücrete ilişkin diğer koşulları belirlemek suretiyle Kanun'un ilgili maddesini ihlal ettiklerine, bu nedenle de idari para cezası uygulanmasına karar verildi.


SORUŞTURMA SÜRECİ

Soruşturma, sürücü kurslarının A2 sınıfı sürücü belgesi kurs ücretini iki yıldır aralarında anlaşarak sabitledikleri ve bu tutardan indirim yapmadıkları iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen ön araştırma sonucunda açılmıştı. Soruşturma safhasında, sürücü kurslarının birlikte ücret belirlemeleri ve sözleşme maddeleri aksine uygulamalarının yaptırıma bağlanıp bağlanmadığı incelendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rekabet'ten sürücü kurslarına ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN