Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlü çikolatacının İtalya hamlesi

Tadelle ve Sarelle markalarının sahibi Toksöz Grubu, 150 yılı aşkın geçmişi ile İtalya'nın en köklü markalarından Pernigotti’nin tamamını Fratelli Averna’dan satın aldı. Pernigotti Avrupa'da fındıklı çikolataları ve dondurmaları ile biliniyor.

Giriş Tarihi: 12.7.2013 12:44
Toksöz Grup Sanset Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Toksöz, grup olarak, ünlü Pernigotti markasını satın almaktan son derece mutlu olduklarını ifade etti. "Bu bizim ilk yurtdışı satın almamız" diyen Toksöz, şunları anlattı:

"Grubumuz, çikolata, nugat ve dondurmada dünya çapında tanınan bir marka olan Pernigotti'nin yurtdışındaki gücünü de arkasına alarak daha da güçlenecek ve Avrupa başta olmak üzere, dünyada yeni pazarlarda varlığını gösterecek. Pernigotti yüzde 100 doğal ürünlerle şirketimizin yurtdışında parlayan yıldızı olacak. Pernigotti'yi hem Türk pazarına hem de önemli ülkelere tanıtacağız."

Averna Grup Yönetim Kurulu Başkanı Francesco M. Claudio Averna da "Toksöz Grubu, şirketin büyümesine katkıda bulunacak. Gıda şirketi Sanset'in tecrübesine dayanarak, Pernigotti'nin İtalya, Türkiye ve uluslararası pazarlarda büyüyeceğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Toksöz Grup Türkiye'de Tadelle, Sarelle ve L'era Fresca markalarıyla gıda sektöründe, Sanovel markasıyla da ilaç sektöründe faaliyet gösteriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü çikolatacının İtalya hamlesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN