Bodrum değil Eminönü!

Giriş Tarihi: 13.7.2013

Türkiye'nin en turistik yerlerinden tarihi Yarımada'da restoranlar cep yakıyor. Gezi'yi bahane eden esnaf lahmacun+kolaya 36 TL'lik fatura kesmeye başladı

Türkiye'nin en önemli turistik merkezlerinden tarihi Yarımada'da restoranlar cep yakmaya başladı. Öyle ki lahmacun fiyatları, sosyetenin popüler mekânlarından Bodrum'u aratmıyor. 'Kebap ya da köfte yiyelim' derseniz üç haneli hesaplara hazırlıklı olun. İşte size birkaç örnek... Yer Beyazıt-Kapalıçarşı girişinde, sıradan bir kebap-lahmacun salonu... Ağırlıklı olarak turistlere hizmet veriyor. Mönüye bakmadan "en makul fiyatlı seçenek" diye düşünüp iki lahmacunun yanında bir de kola siparişi veriyorsunuz. Garson size danışmadan masaya bir tabak meze getiriyor. Dokunmuyorsunuz. Karnınızı doyurduktan sonra önünüze konulan 36 TL'lik hesap, "Burası Bodrum mu" dedirtiyor.

FİYATLAR NEDEN ÇILDIRDI?

Peki tarihi Yarımada'da fiyatlar neden çıldırdı? Esnaf açıkça, "Gezi Parkı olayları nedeniyle turist sayısı azaldı. Paniğe kapılıp çareyi zam yapmakta bulduk" dedi. Özetle birçok esnaf, 'elde kalandan ne alabilirsek' anlayışında. Bir restoran sahibi, "Son günlerde turist sayısı normale döndü ama fiyatlar kalıcı oldu" sözleriyle bu durumu özetledi.

İki lahmacun bir kola nasıl 36 TL oldu
Lahmacun fiyatı: 9 TL. İki adet 18 TL
Masaya konan garnitür : 9 TL
Kola : 4 TL
Su: 2 TL
Masa açma ücreti: 3.5 TLBUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bodrum değil Eminönü!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN