'Hava yolu halkın yoludur'

Türkiye'nin 51'inci Havalimanı Bingöl'de açıldı. Törende konuşan Başbakan Erdoğan, "Gündemimizde kalkınma var, büyüme var. Burası şehre büyük katkı yapacak, hava yolu halkın yoludur" dedi

Giriş Tarihi: 13.7.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bingöl Havalimanı'nın açılışını gerçekleştirdi. Türkiye'nin 51'inci havalimanının 39 milyon TL'ye mal olduğunu ifade eden Erdoğan, "10.5 yıl önce 'Bingöl'e havalimanı yapılacak' denilse inanır mıydınız? Siz bunlara layıksınız" dedi. Konuşmasında Ulaştırma, Denizclik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın "12 Ayın Sultanı'nda, ayın 12'sinde plakası 12 olan Bingöl'e bu havalimanını açıyoruz" ifadelerine vurgu yapan Erdoğan, "Bu bereketli günlerde Bingöl'e çok önemli bir eser kazandırıyor, sizi diğer illerle buluşturacak havalimanını açıyoruz" diye konuştu. Erdoğan şöyle devam etti:

YATIRIMLAR ARTACAK

l BUGÜN UÇUŞLAR BAŞLIYOR: 2 milyon metrekarelik alanda bu görkemli havalimanını Bingöl'ün şanına yakışır şekilde bitirmenin kararlılığı içindeydik, bitirdik. Yarın (bugün) resmen uçuşlar başlayacak. Bingöl'de bu havalimanı sayesinde Solhan'daki yüzen adayı ve Karlıova'da güneşin doğuşunu görmeye daha çok ziyaretçi gelecek. Hepsinden önemlisi çok daha fazla yatırımcı gelecek. Şehrin sanayi, ticaret ve kalkınmasını etkileyecek.
HAFTAYA KASTAMONU: Önümüzdeki hafta Kastamonu havalimanını açacağız. Ondan sonraki cuma Şırnak'tayız. Hava yolu halkın yoludur. Benim Bingöllü kardeşim, buradan uçağına bindiği zaman 1.5 saatte İstanbul'a gidecek. Siz en iyisine layıksınız. 10.5 yıl önce var olan sorunlar bugün yok.
BÜYÜMEYE DEVAM: Türkiye ekonomisi istikrarla büyümeye devam ediyor. Türkiye küresel meselelerde dikleşmeden dik duruyor, onurlu duruş sergiliyor. Kendisine dayatılan gündemlere düşünmüyor. Bizim gündemimizde millet var, hizmet var, şehirlerimize havalimanlarını inşa etmek, yollar, konutlar inşa etmek var.

500 BİN YOLCU KAPASİTELİ HAVALİMANI
Yılık
500 bin yolcu kapasiteli Bingöl Havalimanı, bölgenin stratejik konumu, ekonomik ve sosyal yapısı da göz önüne alınarak şehrin gelişmesini sağlamak amacıyla planlandı. Uzun süredir beklenen ve şehir merkezine yaklaşık 20 kilometre mesafede bulunan Bingöl Havalimanı, aynı zamanda Türkiye'nin 51'inci havalimanı olma özelliği de taşıyor.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hava yolu halkın yoludur'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN