TOBB seçimleri 1 Ağustos'ta

İş dünyasının çatı örgütü TOBB, 1 Ağustos'ta başkanını belirleyecek. Tek aday olması beklenen mevcut Başkan Hisarcıklıoğlu'nun karşısına henüz bir rakip çıkmadı

Giriş Tarihi: 17.7.2013
Türkiye'nin en büyük işadamı örgütü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), ekonomi çevrelerinin merakla beklediği genel kurul tarihini belirledi. Buna göre TOBB seçimleri 1 Ağustos'ta yapılacak. TOBB yönetim kurulunun belirlendiği tarih, İl Seçim Kurulu tarafından da onaylandı. Oda ve borsalarda meslek gruplarının belirlenmesi için yapılan NACE uygulamaları sıkıntı yaratmış ve tüm odalarda seçim tarihleri ertelenmişti. Şubatta yapılması gereken seçimler, bu yıl mayıs ve haziranda gerçekleşti. TOBB ise altı ay gecikmeli olarak başkanını seçecek.

TEK ADAM SEÇİMİNE DOĞRU
TOBB seçimleri için mevcut Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu'nun tek başına aday olması bekleniyor. Gelen kulislere göre Hisarcıklıoğlu da TOBB başkanlığına aday olduğunu yakın çevresine açıkladı. Delegelerden kendisini destekleyeceklerine dair imzalı belgeler istediği de yine kulislerde konuşulan bilgiler arasında. Yıllık 50 milyon liralık bütçeye sahip 1.2 milyon üyeli TOBB'un kaderi, Anayasa Mahkemesi'nin iki dönem üst üste başkanlık yürütenlerin yeniden aday olamayacağına dair yasayı iptal etmesiyle değişti. Ancak açılan davalar, seçimlerin tekrarını gündeme gelebilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TOBB seçimleri 1 Ağustos'ta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN