Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halkbank'tan batık iddiasına yalanlama

Halkbank, basında "Halkbank'ta batık paniği" başlığı ile yer alan haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Giriş Tarihi: 19.7.2013 13:09
Halkbank'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, bir basın kuruluşunun bugünkü nüshasında "Halkbank'ta batık paniği" başlığı ile yer alan haberin gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, Sayıştay'ın banka ile ilgili 2011 yılı raporundaki tespitlere atfedilerek açıklanan bilgilerin kamuoyunu yanıltacak şekilde haber konusu yapıldığının anlaşıldığı ifade edildi.

Habere konu edilen firmanın faaliyetlerine devam etmekte olduğu ve kredi alacaklarının vadelerinde tahsil edildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kredinin takip hesaplarına aktarılması da söz konusu değildir. Bahse konu kredi bankacılık usul, esas ve teamülleri doğrultusunda kullandırılmış olup, kredinin teminatları kredi bakiyesinin oldukça üzerinde bulunmaktadır. Haber gerçekleri yansıtmadığı gibi, haberin kamuoyunu ve özellikle yatırımcıları yanıltarak spekülasyon amaçlı ve bununla bağlantılı maddi menfaat sağlamaya yönelik olarak yapıldığı düşünülmektedir. Bankanın itibarını zedelemeye ve yatırımcıların zarara uğramasına yönelik spekülatif amaçlı gerçeğe aykırı haber ile ilgili Bankamızca tüm yasal haklar kullanılacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halkbank'tan batık iddiasına yalanlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN