Ev alacaklar dikkat

Giriş Tarihi: 22.7.2013 10:21 Güncelleme Tarihi: 22.7.2013 10:42

Son açıklanan 4 dev proje sonrası İstanbul'da yatırımları yeniden şekilleniyor. Bir zamanlar kimsenin aklının ucuna dahi gelmeyen bölgeler de büyük yatırımcılar adeta pusuda beklerken m2 birim fiyatları ise almış başını gidiyor...

İstanbul'da yıllardır yatırım için önerilen klişeleşmiş bölgelerde yatırım yapmak artık eskisi gibi çok cazip değil. Çünkü yeni projeler İstanbul'un merkezinde yer alan ilçelerin aksine şehrin dışına doğru olan bölgelerde yükselmeye başlıyor.

Haber7.com'dan Kenan Biter'in haberine göre; son açıklanan Çılgın Proje; Kanal İstanbul, 3. Köprü, 3. Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu ve iki yeni şehir projesi de İstanbul'un merkezi bölgelerine uzak noktalara konumlandırılmalarından ötürü yatırımcıyı kendisine doğru çekiyor. Zaten bu dev projelerin uygulanacağı alanlara yüzeysel olarak bakıldığında da bir birinden uzak olmayan ve bir birini tamamlayan projeler olduğu ortaya çıkıyor. Bu da akıllara havalimanı, köprüsü, denizi ve yerleşim alanları ile şehrin kuzeyinde ''Geleceğin İstanbul'u mu şekilleniyor?'' sorusunu getiriyor.

Yatırım noktasında ulaşım faktörünü ön planda tutanlarında içi rahat olsun. Çünkü ileriye dönük ulaşım projelerine ve yatırımlara bakıldığında çok kısa zaman içinde İstanbul'un her tarafına çok rahat bir şekilde ulaşımın sağlanacağı da çok net bir şekilde görünüyor. Sadece raylı sistemler noktasında İBB raylı sistemler müdürlüğünün hali hazırda devam eden metro çalışmalarına ilave olarak 20'ye yakın yeni metro hattı projesi bulunuyor.
ARKADAŞINA GÖNDER
Ev alacaklar dikkat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN