LG'den Kore gazilerine iftar

LG Electronics Türkiye yetkilileri düzenledikleri iftar yemeğinde Kore gazilerini ağırladı.

Giriş Tarihi: 24.7.2013 12:54
LG Electronics Türkiye, Kore Savaşı gazileri ile düzenledikleri iftar yemeğinde biraraya geldi. Şirketin her yıl düzenli olarak Ramazan ayında gerçekleştirdiği organizasyonda, Kore Barışı'nın 60. yıldönümü anılırken LG Electronics yetkilileri gaziler ile birlikte iftar yemeği yedi.

Etkinlikte LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho, etkinlikte yaptığı konuşmada Kore gazileri ile yıllar içinde sıcak bir iletişim geliştirdiklerini belirterek bunun doğrudan kendi yaşam tecrübesine olumlu etkisi olduğunu söyledi. Calvin Cho, "LG Electronics Türkiye organizasyonu içinde bildiğiniz gibi Türkler'in yanı sıra Koreli çalışanlar var. Farklı kültürlerden ve coğrafyalardan gelen iki milletin insanları olmamıza rağmen uyum içinde çalışıyor ve Türkiye'de daha neler yapabiliriz konusuna beraberce odaklanıyoruz. Tıpkı yıllar önce ortak bir amaç için Türk ve Koreli vatandaşlar olarak kenetlendiğimiz gibi. Yine aynı uyum ve beraberlik duygusu içinde başarılarımızı devam ettiriyoruz. Dileğim bu iki milletten insanların yaşam devam ettiği sürece dostluk ve dayanışmasının sürmesi" dedi.

Güney Kore Başkonsolosu Tae-Dong Jeon, 2013'ün Kore ateşkesinin 60. yıldönümü olduğunu belirterek bu yılın önemine dikkat çekti. Güney Kore ve Türkiye arasında uzun yıllara dayanan bir dostluk olduğuna dikkat çeken Tae-Dong Jeon, kısa bir zaman önce yürürlüğe giren Serbest Ticaret Anlaşması ile bu dostluğa ekonomik ilişkinin de eklendiğini vurguladı.

Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Kendigel'in de kısa bir konuşmayla gazilere şükranlarını sunduğu etkinlikte ayrıca gazilerden Emekli Albay İzzet Özçelik'in resim sergisi açılışı gerçekleşti. Organizasyonda sahne alan Türk Sanat Müziği grubu da gazilere keyifli bir akşam yaşattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
LG'den Kore gazilerine iftar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN