Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Banvit Elazığ’da üretime başladı

Giriş Tarihi: 25.7.2013 16:23

Banvit, piliç üretim kapasitesini artırmak ve ihracatta avantaj sağlamak için geçen yıl Elazığ’da satın aldığı entegre piliç üretim tesisini yenileme çalışmalarını tamamlayarak devreye aldı.

Banvit, Bandırma ve İzmir'in ardından Türkiye'deki 3'üncü üretim merkezini Elazığ'da devreye aldı. Günde 120.000 adet piliç kesim kapasitesine sahip olan Örençay köyü mevkiindeki kesim tesisinde, ilk aşamada günde 20.000 adet piliç kesimi gerçekleştirilecek. Kurulu kapasitenin tamamına ise 2 yılda ulaşılması hedefleniyor.

Biri Bandırma'da, diğeri İzmir'de olmak üzere 2 kesim tesisinde günlük 480 bin adetlik piliç üretim kapasitesine sahip olan Banvit, 2012 yılında Elazığ'da Özuğur Tavukçuluk'a ait kesimhane, kuluçka, yem fabrikası ve damızlık kümeslerinden oluşan piliç üretim entegrasyonunu satın almıştı.

Tesislerde revizyon çalışmalarının başlatılmasının ardından sahaya ilk broiler civciv girişleri ise 27 Mayıs tarihinde gerçekleştirildi. Buna paralel olarak 3'üncü piliç kesim tesisi de 1 Temmuz itibarıyla devreye alınmış oldu.

Banvit Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener, "Banvit olarak Elazığ'da olmaktan mutluluk duyuyoruz. Üretim entegrasyonumuzun devreye alınması için iyi bir ekip çalışması sergilediğimize inanıyorum. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyor ve teşekkür ediyorum. Biz burada ilk adımı atmış olduk, yolumuz uzun" değerlendirmesinde bulundu.

Hedeflerinin Elazığ tesisleriyle birlikte iki yıl sonra Banvit olarak günde 600 bin adet kesim kapasitesi ile çalışmak olduğunu açıklayan Görener, "Burada ürettiğimiz ürünleri Doğu Anadolu bölgemiz ve ihracat çalışmalarımızda değerlendireceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Banvit Elazığ’da üretime başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN