Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davetli başkanlardan destek

Rifat Hisarcıklıoğlu'nun davetiyle Ankara'ya giden 7 bölgeden oda ve borsa başkanları destek açıkladı. Hisarcıklıoğlu için 365 oda ve borsa başkanının destek imzası TOBB'a teslim edildi

Giriş Tarihi: 26.7.2013
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun daveti üzerine bir araya gelen 7 bölgeden oda ve borsa başkanı destek açıkladı. Toplantıda, Rifat Hisarcıklıoğlu'nun yeniden başkanlığa aday olması için 365 oda ve borsa başkanının imzalarının bulunduğu teklif dosyası Genel Kurul Başkanı Hacı Osman Yıldırım'a sunuldu.

BİZİM KIYMETLİ BAŞKANIMIZ
İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, "Bugüne kadar yaptığı çalışmalarla Türk özel sektörünü hem ülkemizde hem dünyada layıkıyla temsil eden kıymetli başkanımızın bundan sonra da bu görevi yapacağına inanıyoruz" diye konuştu. Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu, "Güneydoğu ve Doğu Anadolu odaları olarak yaptığımız toplantıdakendisini tekrar birlik başkanlığına aday gösteriyoruz" dedi.

KALBİMİZ, AKLIMIZ ONUNLA

Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç da bölgedeki tüm oda ve borsa toplantılarında Rifat Hisarcıklıoğlu'nun adaylığıyla ilgili mutabakat sağlandığını bildirdi. Kıvanç, Türkiye'nin 2023 hedefleri için Hisarcıklıoğlu başkanlığında özel sektörü zirveye taşımayı hedeflediklerini söyledi. Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu "Aklımız ve kalbimiz Hisarcıklıoğlu ile birlikte" dedi. Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk de, İç Anadolu Bölgesi'ndeki oda ve borsaların Hisarcıklıoğlu'nu desteklediğini bildirdi.

AYİNESİ İŞTİR BAŞKANIMIN

Kütahya TSO Başkanı Nafi Güral da "Biz Hisarcıklıoğlu'nu 'Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz' sözüyle tanırız" dedi. Bursa TSO Başkanı İbrahim Burkay da Marmara Bölgesi'ndeki oda ve borsalar adına toplantıya katıldığını dile getirerek, yaptıkları toplantılarda TOBB'da Hisarcıklıoğlu'nun yeni dönemde de görevini sürdürmesi kararı aldıklarını söyledi.

SİYASETİ TERCİH EDERSE B PLANIMIZ YOK
Basın açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan İbrahim Çağlar, Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun siyasete adım atmak istemesi durumunda bir B planlarının olup olmadığının sorulması üzerine, şu karşılığı verdi: "Bugüne kadar yapılmış odalar birliği genel kurullarında hiçDaima bölgeden temsilciler ortak bir ittifakla bir araya gelerek bir başkan adayı belirlemişlerdir. Bu 69'uncu genel kurulumuz için de aynı teamül uygulanmıştır. Ama ondan sonraki süreçle şu anda ben bir yorum ve değerlendirme yapamam. Bizim herhangi bir B planımız yok."

Sessiz sedasız genel kurul olacak
1 Ağustos'ta Ankara'da yapılacak genel kurulda TOBB delegeleri yeni başkanı seçecek. Daha sonra da yönetim kurulu için seçim yapılacak. Her yıl siyasilerin katıldığı genel kurul bu kez sessiz sedasız gerçekleşecek. Ancak 31 Temmuz akşamında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın iftar öncesinde kısa bir konuşma yapacağı belirtildi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davetli başkanlardan destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN