TAV New York yolunda

TAV, Aeroports de Paris ve Goldman Sachs Ortak Girişim Grubu'nun oluşturduğu konsorsiyum, New York LaGuardia Havalimanı için ön yeterlilik aldı

Giriş Tarihi: 30.7.2013
TAV Havalimanları, Aeroports de Paris (ADP) ve ABD'li dev yatırım bankası Goldman Sachs Ortak Girişim Grubu'nun oluşturduğu konsorsiyum New York havalimanına talip oldu. Grup, kentte bulunan LaGuardia Uluslararası Havalimanı Ana Terminali ihalesine teklif vermek üzere yeterlilik aldı.

26 MİLYON YOLCU

New York ve New Jersey Liman İşletmeleri tarafından düzenlenen ihaleyle, 2012'de 26 milyon yolcuya hizmet veren LaGuardia Havalimanı'nın ana terminal binası yenilenecek. TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı M. Sani Şener, "Bu ihaleye yeterli görülmek demek ABD gibi bir ülkede sizin mühendisliğinizin, finansal ve işletmesel kabiliyetlerinizin yeterli görülmesi demektir" dedi.

TECRÜBEMİZ VAR

Bu ihaleye hazırlanmanın uzun ve zahmetli bir yol olduğunu söyleyen Şener, şöyle konuştu: "Ama TAV'ın genç yeteneklerinin bunu başarıyla gerçekleştireceğine inanıyorum. Aynı zamanda hissedarımız da olan, birlikte 200 milyon yolcu kapasiteli 37 havalimanı işlettiğimiz ADP ve ABD'nin dev yatırım bankası Goldman Sachs ile ihalede ipi göğüslemek için elimizden geleni yapacağız."

A'DAN Z'YE İHALE
LaGuardia Havalimanı ana terminal binasının dizayn, yapım, finans, işletim ve bakım-onarımını kapsayan proje için TAV, ADP ve Goldman Sachs yeterlilik aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TAV New York yolunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN