Kamer Huqqa'yı yurtdışına açacak

Giriş Tarihi: 31.7.2013

Boğaz'da açtığı Huqqa'yı Londra ve New York'a taşımak isteyen Cihan Kamer, "Huqqa İstanbul'da tuttu. Günde bin 500 kişi ağırlıyoruz" dedi

Atasay Mücevherat Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kamer, Boğaz'da iki ay önce hizmete giren ve rekor sayıda müşteriye ulaşan restoranı Huqqa'yı dünyaya açmaya hazırlanıyor. Günde bin 500 kişiye hizmet verdiklerini ve alkolsüz restoran konseptinin çok tuttuğunu belirten Kamer, "İngiltere, New York ve Ortadoğu'ya açılmayı planlıyoruz. 2023'te Huqqa'yı Türkiye'den doğan 10 dünya markası arasına sokmak istiyoruz" dedi. Kamer'in İstanbul'daki büyüme planları içerisinde Yeşilköy ve Kadıköy yakınlarında 3-4 yeni Huqqa daha açmak bulunuyor.

15 MİLYONLUK YA TIRIM

Kamer, Huqqa ile aynı araziyi paylaşan, Boğaz'ın kenarındaki ikinci restoranı The Market'ı ramazandan birkaç gün hizmete soktu. Steak house konseptindeki bu restorana da günde 250 kişinin geldiğini belirten Kamer, her iki yatırımın 15 milyon liraya mal olduğunu söyledi. Restoranların bulunduğu arazinin aylık kirası 125 bin lira. Yatırımın geri dönüş süresinin 6-7 yıl olduğunu belirten Kamer, Boğaz'da yeni yatırımlar yapacağının da sinyalini verdi. Kamer, "Boğaz'a balık restoranı gelebilir" dedi.

KONSEPTİ HERKES  SEVDİ
Huqqa ve The Market'ın alkolsüz mekân olmasına dair çevreden gelen yorumlara son noktayı koyan Kamer, her iki mekânın da sadece muhafazakâr kesim değil, farklı yaşam tarzındaki kişilerin sevdiği noktalar haline geldiğini söyledi. Kamer, amacının özellikle gençlerin birbiriyle daha barışık olabilecekleri bir ambians oluşturmak olduğunu kaydetti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamer Huqqa'yı yurtdışına açacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN