Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Voltaj riskini bitirdi

Genç girişimci Evren Yurttaş, işadamlarından gelen yüksek voltaj şikâyetlerinden yola çıkarak yeni bir ürün geliştirdi. Trimbox adlı ürün, voltaj artışını dengeleyerek milyonluk makinelerin yanmasını önlüyor

Giriş Tarihi: 31.7.2013
Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği mezunu Evren Yurttaş, işadamlarının "Yüksek voltaj sorununu çözemiyoruz, makineler yanıyor" sözüyle harekete geçti. Genç girişimci 2 bin dolar sermayeyle voltaj yükselmesinden kaynaklanan kazaları bitiren bir ürün icat etti. 2007'de 12 bin lira ciro yapan şirket, geçen yıl ise bu rakamı 3 milyona çıkardı. Ürünün başarısı yabancı şirketlerin de ilgisini çekti. ABD ve Almanya'dan elektronik devre üreten birçok şirket, genç girişimcinin kapısını çaldı. Yurttaş, her fabrikaya ve eve satılabilecek bir ürün icat ettiklerini belirterek, "Buluşun farkındayız bu nedenle lisansı satmak istemiyoruz" dedi. 1983 Elazığ doğumlu Evren Yurttaş, tekstil merkezi Bursa'da çevresindeki işadamlarının şikâyetlerinden yola çıkarak, Trimbox'ı yarattığını söyledi.

AVRUPA'YA DA SATACAK

Trimbox'taki alçak gerilim darbe koruyucuları; ani voltaj yükselmeleri sırasında oluşan fazla enerjiyi yok ediyor. Böylece voltajın yükselmesinden kaynaklanan makine zararlarını önlüyor. Ürünle ilgili Avrupa'da da patent başvurusu yapacağını belirten Yurttaş, "Şu anda 250 kişiye istihdam sağlıyoruz. Ürüne Türkiye'nin her tarafından talep yağıyor. Fabrikamız tam kapasite çalışıyor" dedi.

TRİMBOX HER ALANDA KULLANILABİLİR
Ürünün evlerde fişlerden kaynaklanan yangın riskini de sıfıra indirdiğini söyleyen Yurttaş, Trimbox'ın sağlık sektöründe de önemli işlev yüklendiğini belirtti. Yurttaş "Kesintisiz güç kaynağı bile yanabilir. Trimbox, güç kaynağını da yanmaktan koruyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Voltaj riskini bitirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN